شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:

۸۳ درصد از جامعه هدف شاهرود و میامی دُز اول واکسن کرونا دریافت کردند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با اشاره به اینکه افزون بر ۸۳ درصد از افراد بالای ۱۲ سال در شرق استان سمنان دُز نخست واکسن کرونا را دریافت کردند، گفت: ۴۸ درصد از این افراد دُز دوم را نیز تزریق کردند.

به گزارش مرآت،  رضا چمن شامگاه دوشنبه با بیان اینکه واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مکمل هم هستند، به رسانه ها افزود: بیش از ۸۵ درصد از مردم باید ۲ دُز واکسن را تزریق کنند تا ایمنی جمعی ایجاد شود و این امر به شرط آن است که گونه جدیدی از ویروس کرونا دوباره شایع نشود.

وی با بیان اینکه از مردم انتظار مراجعه بیشتری به مراکز واکسیناسیون جهت تزریق واکسن داریم، ابراز داشت: در حال حاضر هیچ کمبود از لحاظ  تعداد واکسن و تیم های عملیاتی در مناطق شهری و روستایی وجود ندارد، مراکز تجمیعی شهری و بهداشت روستایی صبح و بعدازظهر در روزهای عادی و تعطیل فعال هستند.

چمن با اشاره به اینکه مردم برای تزریق واکسن دُز نخست می توانند بدون ثبت نام به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند، اظهار داشت: مراکز تجمیعی واکسیناسیون و بهداشتی درمانی زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود آمادگی کامل برای ارائه خدمت به مردم هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود شرایط کنونی شیوع کرونا را بسیار شکننده دانست و افزود: در بسیاری از مناطق کشور، استان سمنان و شهرستان شاهرود شاهد افزایش نسبی در آمار ابتلا هستیم که این امر نگران کننده است و در صورت استمرار وارد موج ششم همه گیری خواهیم شد.

وی با بیان اینکه طی هفته گذشته به طور میانگین در شبانه روز ۶۰ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شدند، ادامه داد: از این تعداد طی هر شبانه روز  ۱۵ بیمار کووید۱۹ در بخش های اختصاص یافته به بیماران کرونایی بستری و تحت درمان و مراقبت قرار گرفتند.

به گفته وی، در حال حاضر ۹۳ بیمار کرونایی در بیمارستان امام حسین(ع) شاهرود بستری هستند.

بیمارستان امام حسین(ع) شهرستان شاهرود به درمان مبتلایان ویروس کرونا اختصاص یافته است، در تازه ترین رنگ بندی کرونایی سامانه ماسک وزارت بهداشت، شهرستان شاهرود در وضعیت نارنجی و شهرستان میامی در وضعیت آبی قرار دارد.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۴۰ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۲۵ هزار و ۳۶۳ نفر رسید.
همچنین تا امروز سوم آبان ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، هفت هزار و ۵۱۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵ میلیون و ۸۶۸ هزار و ۳۶۰ نفر رسید.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.