شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان:

۴۵۰ هکتار عملیات بیابانزدایی در شهرستان سمنان هدفگذاری شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان گفت: امسال اجرای عملیات بیابانزدایی در ۴۵۰ هکتار از اراضی شهرستان برنامه‌ریزی و مکان‌یابی شد.

به گزارش مرآت، معصومه منظمی روز شنبه به خبرنگاران افزود: برنامه ریزی و مکان‌یابی اجرای عملیات بیابان زدایی در ۴۵۰ هکتار از اراضی شهرستان سمنان از محل اعتبارات ملی در سال ۱۴۰۰ هدفگذاری شد.

وی گفت: در راستای اهداف سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور و اجرای طرح «۱۴۰۰*۱۴*۳»  در خصوص مدیریت مناطق بیابانی با استناد به طرح های مطالعات مناطق بیابانی، عرصه ها جهت اجرای عملیات بیابانزدایی در مناطق هفت قدیر، شرق و غرب حاجی آباد و جنوب دلازیان در حوزه شهرستان سمنان مکانیابی شد.

وی افزود: این عملیات شامل طرح کنترل هرزآب و بذرپاشی در سطح ۱۰۰ هکتار، نهال کاری ۵۰ هکتار با گونه های تاغ و آتریپلکس و اجرای عملیات پرورشی در سطح ۳۰۰ هکتار و با تصویب اعتبار ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی در سال جاری اجرا می شود.

منظمی گفت: هدف از اجرای این طرح ها استحصال نزولات آسمانی، حفظ خاک و افزایش پوشش گیاهی و مقابله با پدیده گرد و غبار و جوان سازی تاغ‌زارهای موجود و مبارزه با آفات و بیماری ها است.

وی افزود: این مناطق فاقد پوشش گیاهی است و امید است این نهال کاری و بذرپاشی موجب افزایش پوشش گیاهی و حفاظت خاک در منطقه شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سمنان ابراز امیدواری کرد که اجرای این طرح ها در قالب طرح های مدیریت مناطق بیابانی بتواند در پیشگیری از بیابانزایی و توسعه پایدار شهرستان موثر واقع شود.

۵۵ درصد از وسعت ۹.۷ میلیون هکتاری استان سمنان مناطق بیابانی و نیمه بیابانی است.

ایرنا/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.