شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس دادگستری شهرستان شاهرود:

۲ محکوم به قصاص در شاهرود بخشیده شدند

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دادگستری شهرستان شاهرود از بخشیده شدن ۲ محکوم به قصاص با جلب رضایت اولیای دم در این شهرستان خبر داد.

به گزارش مرآت، احمد مطهری نسب  روز یکشنبه به خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش اعضای شعبه ۱۳ شورای حل اختلاف شهرستان شاهرود و تعدادی از معتمدان این شهرستان، اولیای دم در ۲ فقره حکم قصاص نفس برای اجرا نشدن این حکم ها رضایت دادند.

وی با بیان اینکه این قتل ها مربوط به ۲ پرونده جداگانه بود، تصریح کرد: یکی از این موارد در خصوص قتل فرد توسط همسر و دیگری توسط برادر مقتول بود.

رئیس دادگستری شهرستان شاهرود با بیان اینکه این جرم ها در سال های ۹۵ و ۹۸ رخ داده بود، یادآور شد: عامل قتل در این پرونده ها سوزاندن در آتش و ضربات چاقو بود که در نهایت منجر به صدور رأی قصاص نفس از سوی محاکم قضایی شده بود.

مطهری نسب اختلاف خانوادگی را زمینه ارتکاب برخی جرائم بزرگ مانند قتل برشمرد و افزود: سعه صدر و حل مسائل از روش های قانونی بهترین راه پیشگیری از این گونه جرم ها است و بهتر است افراد در زمان رویارویی با چنین اختلاف هایی خویشتن دار بوده و روحیه صبر و گذشت داشته باشند.

امسال تاکنون چهار محکوم به قصاص نفس در شاهرود از دار مجازات رهایی یافتند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.