دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان؛
پیش‌بینی تولید ۶۵۰ تن گل محمدی در سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۶۵۰ تن گل محمدی در استان سمنان برداشت شود.

به گزارش مرآت، مهدی قرائیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: سطح گلستان‌های استان سمنان، ۲۶۳ هکتار بوده که از این میزان، ۱۹۰ هکتار بارور است.

وی افزود: عملکرد محصول گل محمدی در استان سمنان، یک هزار و ۸۵۰ کیلوگرم در هکتار است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با بیان اینکه کشت گل محمدی با هدف تولید گلاب و همچنین برداشت غنچه گل محمدی انجام می‌شود، افزود: واحدهای فرآوری گلاب صنعتی در آرادان وجود دارد و تولید گلاب به‌صورت سنتی در همه شهرستان‌های استان سمنان نیز انجام می‌شود.

قرائیان افزود: مناطق عمده کشت گل محمدی در دامغان دیباج، امیریه، کلاته رودبار، شاهرود، میامی، کالپوش، مهدی‌شهر و شهمیرزاد بوده و کشت این محصول در سایر شهرستان‌های استان سمنان نیز مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه گل محمدی به‌عنوان یک محصول مقاوم، توسعه آن در حال انجام و در دستور کار است، خاطرنشان کرد: این محصول الگوی کشت مناسبی بوده و چون نسبت به سرمازدگی و خشکی مقاوم است توسعه آن به‌صرفه است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به اینکه کشت این محصول زمینه ایجاد اشتغال روستایی مطلوبی را فراهم کرده است، گفت: سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان نیز با تأمین نهال یارانه دار از توسعه کشت گل محمدی حمایت می‌کند.

قرائیان با اشاره به برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان برای توسعه کشت گل‌محمدی در این استان افزود: توسعه کشت گل محمدی در اراضی شیب‌دار به‌طور جد پیگیری می‌شود و از محصولات اصلی الگوی کشت در اراضی شیب‌دار است.

وی به زمان برداشت گل محمدی نیز اشاره کرد و افزود: برداشت گل محمدی از گلستان‌های استان سمنان از اواسط اردیبهشت آغاز می‌شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.