دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یک بام و دو هوای مسئولین در رها سازی پساب های صنعتی؛
پساب ها قاتل جان طبیعت/ مسئول جمع آوری صحیح پساب های صنعتی کیست!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
پساب های صنعتی دارای عناصر فلزی سنگین شیمیای و اسیدی هستند و رها سازی آنها بدون تصفیه صحیح موجب آسیب های جدی در طبیعت می شود اما آنچه که نامشخص است مسئولیت دستگاه های مربوطه در کنترل این پساب ها است.

 به گزارش مرآت ، آب یکی از مولفه های پرکابرد در بخش صنعت است به طوریکه بسیاری از صنایع برای تولید و بهره وری نیاز مبرم و همه روزه به آب دارند ،در اینکه تامین آب برای واحد های صنعتی جهت افزایش و حراست از بخش تولید ضروری است شکی نیست ،اما مهم تر از تامین آب موضوع کنترل پساب های صنعتی است.

پس آب های صنعتی با توجه به کاربرد در صنایع مختلف مثل ذوب فلزات ،صنایع شیمیایی ، پلیمری  و سایر صنایع دارای ذرات سنگین فلزات و عناصر شیمیایی و اسیدی است و رها سازی این پساب ها بدون فیلتراسیون در طبیعت موجب آسیب های جدی  به محیط زیست و گونه های نباتی و جانوری و همچنین آلوده سازی سفره های زیر زمینی می شود.

در پی انتشار ویدیو یکی از اهالی استان در مورد رها سازی پساب های تصفیه نشده شهرک صنعتی سمنان در طبیعت و اعتراض نسبت به شرکت شهرک های صنعتی، احسان رضایی مدير ايمني ، بهداشت، محيط زيست و انرژي شرکت شهرک های صنعتی سمنان در مصاحبه با خبرنگار مرآت ضمن اعلام اینکه این پساب ها تسویه می شوند، تصریح کرد: پساب ها در دو نقطه رها سازی می شوند که این رها سازی پس از اعمال فیلتراسیون و تصفیه با توجه به استاندارد های موجود است.

 رضایی تاکید کرد: این پساب ها هیچ آسیبی به محیط زیست نمی زنند و همه این رها سازی ها با رعایت مسائل استاندارد و تصفیه کامل برای آبیاری درختان و استفاده از گونه های طبیعی می باشد.

 پیرامون همین موضوع پرنیان معاون نظارت و کنترل محیط زیست استان سمنان ضمن بیان اینکه  تصفیه خانه شهرک صنعتی تحت پایش آنلاین قرار دارد افزود: نظارت و کنترل مداوم بر این تصفیه خانه صورت می گیرد که در این نظارت ها برخی مواقع تصفیه درست و استاندارد بوده و در برخی موارد این چنین نیست.

 پرنیان ضمن بیان اینکه در مورد عملکرد نا صحیح این تصفیه خانه پرونده قضایی تشکیل شده و در دست اقدام است، تصریح کرد:در بازرسی ها و نظارت های دوره ای سازمان در مورد این تصفیه خانه با توجه به عملکرد نا صحیح در برخی موارد شکایت صورت گرفته و پرونده قضایی آن هنوز باز است.

معاون نظارت و کنترل محیط زیست استان سمنان  با بیان اینکه این که بگوییم این پساب ها به منابع آب و سفره های زیر زمینی آسیب می زند درست نیست و در مناطقی که پس آب های صنعتی رها سازی می شود سفره زیر زمینی نداریم.

 پرنیان در پاسخ به سوال خبرنگار مرآت در مورد وضع کنونی تصفیه خانه و پساب های در حال رها سازی گفت: در بازدید هفته گذشته از این تصفیه خانه و  طبق آزمایشات، پساب پس از تصفیه استاندارد نبوده است.

 حال  با این‌ یک بام و دوهوای مسئولین ذیربط مرآت قضاوت را به عهده مردم می‌گذارد ولی کاملاً روشن است که دستگاه‌های مسئول در مورد این موضع مهم که موجب آسیب‌های جدی زیست‌محیطی است کم‌کاری و تعلل کرده و تنها موضوعی که در این میان آسیب جدی خواهد دید محیط‌زیست و حیات‌وحش استان  است .

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.