شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

در آبان ماه سال جاری رقم خورد؛

پرداخت بیش از 6 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان سمنانی

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حمیدرضا مداح گفت: در آبان ماه سال جاری ۸۱۸ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بااعتبار ۶میلیارد و ۴۸۷ میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان استان سمنان در سرفصل های حمایتی، کارگشایی، اشتغال، مسکن و فرهنگی پرداخت‌ شد.

به گزارش مرآت، حمیدرضا مداح، مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان سمنان با تاکید بر محور توسعه فرهنگ قرض الحسنه برای رفع مشکل نیازمندان و مددجویان، اظهار کرد: با توجه به سیره اهل بیت و تاکیدات امام بزرگوار و مقام معظم رهبری، توسعه فرهنگ قرض الحسنه در کمیته امداد به عنوان دومین نهاد یادگار امام راحل(ره)، مورد توجه قرار گرفت و در سال ۹۵ با اخذ مجوز از بانک مرکزی با هدف توانمندسازی نیازمندان، صندوق قرض الحسنه امداد ولایت آغاز به کار کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر این صندوق، بستر مناسبی برای جذب و بهره مندی از حداکثر ظرفیت سپره گذاران با نیت خیر، خیران و نیکوکاران را ایجاد کرده است.

مداح، ترویج و نهادینه‌سازی فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه، پرداخت حداکثری وام‌های قرض‌الحسنه به‌صورت هدفمند، اخذ کمترین کارمزد در مقایسه با سایر بانک‌ها و مؤسسات، ایجاد و کسب رضایت و اعتماد در مشتریان و همچنین ارائه خدمات مناسب و متنوع را از مزایای این صندوق عنوان کرد.

 مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان سمنان بابیان اینکه در آبان ماه سال جاری ۸۱۸ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بااعتبار شش میلیارد و ۴۸۷ میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان استان سمنان در سرفصل های حمایتی، کارگشایی، اشتغال، مسکن و فرهنگی پرداخت‌شده است، از خیرین خواست تا بخشی از اعتبارات خود را در این صندوق سپرده‌گذاری تا شاهد افزایش پرداخت تسهیلات به نیازمندان باشیم.

مداح بابیان اینکه در آبان ماه سال جاری ۳۹ خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان و افراد نیازمند جویای کار ۶۵۵ میلیون تومان تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کردند، یادآور شد: توسعه مشارکت خیران و جذب نیکوکاران در افزایش پرداخت تسهیلات و رفع مشکلات مددجویان تحت حمایت نقش بسزایی ایفاء می‌کند.

مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان سمنان تصریح کرد: ۱۲ فقره تسهیلات مسکن بااعتباری بالغ‌بر ۱۲۵ میلیون تومان برای کمک‌هزینه تأمین مسکن نیازمندان پرداخت شد و ۱۶ مورد تسهیلات فرهنگی بااعتبار ۱۹۵ میلیون تومان نیز ارائه شد.

وی یادآور شد: ۵۴۰ فقره تسهیلات حمایتی به خانواده‌های تحت حمایت بااعتبار چهار میلیارد و ۲۴۷ میلیون تومان اختصاص یافت.

مداح به هم‌افزایی و عاملیت بانک‌های مهر و رسالت برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان اشاره کرد و گفت: ۱۸۱ فقره تسهیلات کارگشایی بااعتبار ۲۴۷ میلیون تومان از بانک مهر و ۳۰ فقره تسهیلات بااعتبار ۱۵۵ میلیون تومان از بانک رسالت و  در این مدت پرداخت شد.

مدیر صندوق امداد ولایت استان سمنان بیان کرد: دو نفر از خیران و نیکوکاران استان سمنان در آبان سال جاری نزدیک به ۵۰ میلیون تومان باهدف افزایش پرداخت تسهیلات به نیازمندان در صندوق امداد ولایت استان سمنان سپرده‌گذاری کرده‌ است.

مدیر صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان سمنان بابیان اینکه برخی از خدمات صندوق امداد ولایت قابلیت اتصال به شبکه شتاب ازجمله اینترنت بانک، موبایل بانک و دریافت SMS، واگذاری دستگاه POS ثابت و سیار که قابلیت تراکنش‌های آنلاین را دارد، خاطرنشان کرد: مدیریت وجوه کلیه دستگاه‌های خودپرداز و سامانه‌های فروش و پرداخت وام از محل سپرده‌ای خیرین و نیکوکاران به نیازمندان دیگر خدمات این صندوق قرض‌الحسنه است.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.