دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

وصله امنیتی تازه اپل برای مقابله با جاسوسی صهیونیست‌ها

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اپل دیروز یک وصله امنیتی برای سیستم عامل آی او اس خود عرضه کرد تا جلوی جاسوسی تازه شرکت صهیونیستی «ان‌اس‌او گروپ» از گوشی های آیفون را بگیرد.

به گزارش مرآت، به نقل از سایبراسکوپ، به روزرسانی سیستم عامل آی او اس با هدف برطرف کردن دو آسیب پذیری انجام شده که یکی از آنها مربوط به پیام رسان آی مسیج اپل است و صهیونیست ها از آن برای سرقت اطلاعات کاربران آیفون استفاده می کنند.

ان اس او تولیدکننده جاسوس افزار پگاسوس نیز هست که در ماه های اخیر به علت بهره گیری از آن برای نفوذ به هزاران گوشی آیفون متعلق به فعالان سیاسی، روسای جمهوری و مسئولان سیاسی کشورهای مختلف جهان رسوایی گسترده ای برای رژیم صهیونیستی به بار آورده است.

آسیب پذیری های جدید به گونه ای بوده که سوءاستفاده از آنها مستلزم کلیک بر روی لینک یا مداخله کاربر نبوده و بدون اطلاع افراد رخ می داده است. بعد از نفوذ کدهای مخرب از طریق پیام رسان آی مسیج، مشتریان جاسوس افزار جدید ان اس او گروپ قادر به دسترسی به اطلاعات افراد بوده اند.

بررسی های موسسه امنیتی سیتیزن لب که اولین بار این موضوع را افشا کرده نشان می دهد از این روش برای جاسوسی از یک فعال کشور عربستان سعودی سوء استفاده شده است. صهیونیست ها با طراحی یک فایل گیف آلوده توانسته بودند سیستم انتشار تصاویر در آی مسیج را دستکاری کنند و آن را به ابزاری برای نفوذ به آیفون و سرقت اطلاعات مبدل کنند.

این مشکل محدود به آیفون نبوده و برای رایانه های مک و ساعت های اپل هم رخ داده و لذا کاربران باید به روزرسانی های عرضه شده برای سیستم عامل های آنها را نیز نصب کنند. اطلاعات بیشتری در مورد پیامدهای سوءاستفاده صهیونیست ها از این آسیب پذیری ها منتشر نشده است.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.