شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

هشدار سازمان جهانی بهداشت: امیکرون برای واکسینه نشده‌ها خطرناک است

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سازمان جهانی بهداشت نسبت به ابتلای افراد واکسینه‌نشده به سویه امیکرون هشدار داد.

به گزارش مرات، به نقل از گاردین، سازمان جهانی بهداشت در تازه‌ترین بیانیه خود هشدار داد: «گرچه سویه امیکرون از دلتا کم‌خطرتر است، اما همچنان برای افراد واکسینه‌نشده خطرناک است».

 تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: در حالی که نوع امیکرون کووید-۱۹ باعث بیماری کمتری نسبت به دلتا می‌شود، اما همچنان یک ویروس خطرناک به ویژه برای کسانی است که واکسینه نشده‌اند.

طبق گفته این سازمان، به زودی این سویه به نوع غالی در قاره آمریکا تبدیل می‌شود؛ افزایش جهانی موارد امیکرون نشان‌دهنده این موضوع است که این نوع نسبت به دلتا بسیار مسری‌تر است. 

مدیر کل سازمان جهانی بهداشت ادامه داد: در حالی که واکسن‌ها در پیشگیری از مرگ و بیماری شدید  ناشی از کووید -۱۹ بسیار مؤثر هستند، اما به طور کامل از انتقال آن جلوگیری نمی‌کنند. انتقال بیشتر به معنای بستری شدن بیشتر در بیمارستان، مرگ و میر بیشتر، افزایش خطر برای افراد خط مقدم مانند کارکنان بهداشتی و درنهایت خطر بیشتر ظهور نوع دیگری است که حتی از امیکرون قابل انتقال‌تر و کشنده‌تر است.

وی گفت: «یادگیری زندگی با این ویروس به این معنی نیست که ما می توانیم یا باید این تعداد مرگ و میر را بپذیریم؛  ۹۰ کشور هنوز حتی ۴۰ درصد از جمعیت خود را واکسینه نکرده و در منطقه‌ای مانند آفریقا بیش از ۸۵ درصد مردم تنها یک دز واکسن دریافت کرده‌اند و تا زمانی‌که نتوانیم شکاف واکسیناسیون میان کشورها را از بین ببریم نمی‌توان به مرحله حاد همه‌گیری پایان داد».

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.