شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

نخستین نمونه از سیارک ریوگو

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ناسا اولین نمونه سیارک ریوگو را دریافت کرده که توسط فضاپیمای هایابوسا ۲ آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن به زمین بازگردانده شده است.

به گزارش مرات، ناسا در ژوئن ۲۰۲۱ اولین نمونه سیارک ریوگو را دریافت کرد که در دسامبر ۲۰۲۰ توسط فضاپیمای هایابوسا ۲ آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) به زمین بازگردانده شده است.

سیارک ۱۶۲۱۷۳ ریوگو  یک سیارک آپولو است که این سیارک از نوع نادر طیفی Cg، یعنی داشتن کیفیت هر دو نوع سیارک نوع C و سیارک نوع G است.

 مایک زولنسکی به‌عنوان معاون گروه فرعی کانی‌شناسی-پترولوژی برای تلاش‌های آنالیز اولیه، یکی از اولین دانشمندانی بود که نمونه را برای تعیین ماهیت اولیه آن بررسی کرد. در کنار زولنسکی، جانگمی هان، از بخش علوم تحقیقات و اکتشاف اختر مواد و جیمز مارتینز از بخش مهندسی سازه در مرکز فضایی جانسون ناسا در هیوستون برای تکمیل بررسی نمونه با یکدیگر همکاری کردند.

تجزیه و تحلیل نمونه در یکی از آزمایشگاه بخش مهندسی سازه مرکز فضایی جانسون انجام شد.

در مطالعه‌ای که سال گذشته در مجله «Science» منتشر شد، پژوهشگران تیم فضاپیمای هایابوسا ۲ از مشاهدات خود در مورد فرایند نمونه‌برداری از سطح این سیارک گزارشی ارائه و در آن اعلام کردند که چه اندازه گیری‌هایی از سطح ریوگو می‌تواند به ما در درک تکامل آن کمک کند. 

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.