دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

تناقض‌گویی مسئولان سمنان در خصوص بازار سیمان؛
معاون اتحادیه مصالح فروشان: مشکل بازار سیمان، کمبود نیست؛ هزینه حمل است/ معاون اداره کل راهداری: مشکلی در حمل و نقل سیمان وجود ندارد!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
این روزها کمبود سیمان، ساخت و سازها و عملیات‌های عمرانی را سمنان با چالش مواجهه کرده و به گفته‌ پیمانکاران ساختمان، افزایش قیمت سیمان بر روی دیگر مصالح ساختمانی نیز تاثیر گذاشته است

 به گزارش خبرنگار مرآت،  در پی کمبود سیمان در سمنان که موجب بالا رفتن قیمت این کالای کاربردی در صنعت ساختمان می شود و شکایت مردمی و فعالین صنف ساخت مسکن و فعالیت های عمرانی به علت عدم دسترسی به این کالای پرمصرف و تاثیرگذار در صنعت ساختمان به فروشندگان مصالح مراجعه کردیم، فروشندگان مصالح ساختمانی دلیل این کمبود و افزایش قیمت را عدم دسترسی به سیمان و مشکل حمل و نقل سیمان از کارخانه به سمنان عنوان کرده  و از این شرایط اعلام نارضایتی کردند.

عدم همکاری راننده ها دلیل بالا رفتن قیمت سیمان 

علیرضا صندوقدار معاون اتحادیه مصالح فروشان در گفتگویی با خبرنگار مرآت ضمن بیان اینکه این موضوع تاثیر منفی زیادی در قیمت مسکن وروند ساخت و ساز در سمنان خواهد داشت گفت: این اتحادیه طی نامه ای به اداره بازرسی، اتاق اصناف، بازرسی نظارت استان و اداره پایانه ها خواهان حل این مشکل شده است اما هیچ کدام جواب مشخصی به این اتحادیه نداده اند.

صندوقدار در ادامه دلیل این کمبود و گرانی را عدم همکاری راننده های شهرستان شاهرود دانست و افزود: راننده های شهرستان شاهرود اعلام کرده اند که کرایه ای که بابت حمل سیمان به سمنان دریافت می کنند کم بوده و کرایه های حمل سیمان به استان گلستان و تهران به صرفه تر است و در برخی موارد خواهان کرایه ای مضاعف بر کرایه قانونی در بارنامه هستند.

معاون اتحادیه مصالح فروشان تصریح کرد:  باقی کارخانه های سیمان مثل کارخانه سیمان فیروزکوه سیمان خود را به دست دلالان سپرده اند و دلالان نیز در هرتن مبلغ 40 تا 50 هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب طلب می کنند و این مطالبه بیشتر از نرخ مصوب موجب آن می شود که سیمان به نرخ پاکتی 40 تا 50 هزار تومان در سمنان به دست مصرف کننده برسد.

برای تامین وسیله حمل و نقل سیمان مشکلی نداریم!

غلامرضا طحان معاون اداره کل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان سمنان با تاکید بر اینکه سیستم حمل و نقل جاده ای برای تامین وسیله حمل سیمان هیچ مشکلی ندارد، گفت: دلیل وقوع این مسائل کاهش تولید باقی کارخانه های سیمان به دلیل کمبود سوخت و درخواست های زیاد استان های دیگر از شاهرود است.

طحان افزود: سیستم حمل و نقل با تمام ظرفیت حمل و نقل سیمان شاهرود را پوشش می دهد و روزانه 200 تا 240 بارگیری از این کارخانه صورت می گیرد که یک رکورد است.

وی با بیان اینکه مساله عرضه و تقاضا باعث کمبود سیمان شده و تقاضا بسیار بیشتر از ظرفیت کارخانه شاهرود است، اظهار کرد: از لحاظ حمل ونقل و مسائل مربوط به آن  مشکلی وجود ندارد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن بیان اینکه راننده های کامیون می بایست طبق نرخ بارنامه حق الزحمه دریافت کنند، تاکید کرد: اعضای صنف یا  هر مشتری حمل و نقل در مواجهه با تخلف تقاضای دریافت وجه بیش از مبلغ بارنامه حتما مراتب این تخلفات را با مدارک مستدل به این اداره گزارش کنند تا اسرع وقت با رانندگان خاطی برخورد صورت پذیرد.

مقتضی است مسئولین مربوطه در استان و شهرستان هرچه سریع‌تر مشکلات مربوط به این موضوع را مرتفع کنند تا بازار افسارگسیخته مسکن که به دلیل تحولات اقتصادی کشور شاهد انفجار قیمت در مسکن بوده است باری دیگر بهانه‌ای برای جهش قیمت پیدا نکرده و رویای خانه‌دار شدن را بیش‌ازپیش برای مردم دست نیافتی نکند.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.