دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
محبی نیا: نسبت به فساد حقوقی بی تفاوت نباشیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
یک فعال سیاسی گفت: برخی ها به دنبال به هم زدن نظم و ایجاد اختلال در تمدن ما هستند، کسی که ایران اسلامی را قبول ندارد نمی تواند وارد میدان رقابت شوند.

 به گزارش مرآت جهانبخش محبی نیا: اولین شاخصه ای که رئیس جمهور آتی باید داشته باشد این است که کاندیدا از نظر عقلی و جامعه شناختی باید اعتبار داشته باشد،این ویژگی از نظر حقوقی نیز حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: افرادی که خود را برای کاندیداتوری ریاست جمهوری آماده کردند باید دقیقا دروازه ورود به این موضوع را بشناسند و شاکله رجل سیاسی و مذهبی بودن را پیدا کرده باشند.

این استاد دانشگاه یادآور شد: اصل 115 قانون اساسی شرایط مطروحه را به درستی تعریف می کند و از طرفی برگزار کنندگان انتخابات هم باید مقیاس، عرض و طول انتخابات را بر همین اساس قرار دهند.

وی سپس گفت: کمیسیون اصل 90 پارلمان در همه دوره ها به این حوزه بی توجه بودند. تمامی قوا باید دقیقا در همان حوزه ای که  قانون اساسی برایشان مشخص کرده کارکرد داشته باشند تا در کشور فساد حقوقی پیش نیاید. نباید نسبت به فساد حقوقی بی تفاوت باشیم. یعنی هم شهروند هم روئسای اهل قدرت نباید رویکردشان به قانون اساسی بر اساس زیاده طلبی یا تقلیل گرایی باشد. پس از نظر من اولین شرط و لازمه حضور در میدان انتخابات توجهه به این امر است.

این فعال سیاسی تصریح کرد: مسئله بعدی این است که متاسفانه کشور در حوزه سیاست، فرهنگ و اخلاق با لرزش های خطرناکی رو به رو است؛ برای تصحیحش فقط یک رئیس جمهور عادی بودن فایده ندارد. رئیس جمهوری می خواهیم که قد و قامت ریاست جمهوری را به جایی برساند که از دل فعالیت هایش توجه به فرهنگ، اقتصاد و اجتماع دربیاید.

وی اظهار کرد: اقتصاد ایران در بدترین شرایط است. ارزش پول ملی ما در آخرین جایگاه ارزش جهانی است. مسئله تورم بی کاری و فرار بچه های نازنین این مملکت به کشورهای دیگر هم هست. ما باید با مدیریت بهینه اقتصاد و سیاست از دارایی های فرهنگی و اقتصادی ایران بزرگ حمایت کنیم.

محبی نیا گفت:  بعضی ها می خواهند که به هر شکلی در صحنه سیاست بازی کنند. کسانی را به عنوان کاندیدا معرفی کردند که نه در شان قانون اساسی و نه در شان و شئون ریاست جمهوری هستند. اینها را معرفی می کنند که فردا بتوانند هر استاندار و مدیری را در دولت جا دهند.

وی افزود: برخی ها هم به دنبال به هم زدن نظم و ایجاد اختلال در تمدن ما هستند. کسی که ایران اسلامی را قبول ندارد، نمی تواند وارد میدان رقابت شوند. برخی این افراد را به عنوان چهره معرفی می کنند. از رقابت سالم  بحران و معضل می خواهند درست کنند.

ایسنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.