دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود:
فوت 103 نفر بر اثر کرونا در شاهرود/ 80درصد فوتی ها بیماری زمینه ای داشته اند/ خستگی و فرسودگی و کمبود شدید منابع مالی؛ مهمترین چالش های مسیر مقابله با کرونا
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رضا چمن تامین انگیزه نیروی انسانی به واسطه فشار سنگین کاری و رنج های وارد آمده را یکی از چالش های مسیر مقابله با کرونا عنوان کرد و گف: خستگی و فرسودگی و کمبود شدید منابع مالی جهت تامین مطالبات و نیازمندی ها مهمترین مشکلات ماست.

 به گزارش خبرنگار مرآت، چمن، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود در جلسه ستاد استانی مدیریت مقابله با کرونا گفت: هفته های اخیر شاهد سیر صعودی ابتلا به بیماری در سطح کشور و همچنین استان سمنان هستیم و در صورت عدم رعایت موارد و مسائل بهداشتی، متاسفانه آمار به شکل تصاعدی افزایش خواهد یافت.

چمن در ادامه افزود: این موج جدید ابتلا به بیماری کرونا، پیش رونده و در ادامه موج های قبلی است که امروز به مرحله ای رسیده است که قله و پیک جدیدی را شاهد هستیم.

وی همچنین اضافه کرد:  به نسبت جمعیت، میزان بروز و ساختار سنی جامعه تحت پوشش، شاخص ها در زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شاهرود مطلوب است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با اشاره به تعداد مبتلایان به کرونا در شاهرود گفت:  تا امروز صبح، ۱۷۸۷ نفر مثبت قطعی ابتلا به کرونا و فوت ۱۰۳ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی  شاهرود ثبت شده است که میزان نرخ مرگ و میر در بین مبتلایان قطعی کمتر از ۶ درصد است.

وی همچنین تاکید کرد: بیش از ۸۰ درصد فوت شدگان ما بیماری مزمن زمینه ای داشته اند و متوسط سن فوت شدگان ۷۳ سال بوده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با بیان اینکه بالا بودن درصد سالمندی و بیماری های مزمن زمینه ای در این افراد، یکی از دلایل افزایش نرخ مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در همه جوامع بوده است ابراز کرد: در استان سمنان نیز به دلیل بالا بودن نسبی میزان جمعیت سالمند، میتوان انتظار نرخ مرگ و میر بیشتری داشت ولیکن تا به امروز شاخص ها، شاخص های مطلوبی است.

چمن در ادامه گفت: در سه هفته اخیر و به طبع سایر مناطق کشور افزایش نسبی ابتلا را در حوزه تحت پوشش این دانشگاه شاهدیم.

وی با اشاره به تعداد مراجعات به مراکز درمانی و افراد بستری در بیمارستان ها گفت: تاکنون بالغ بر ۷ هزار و هفتصد نفر مراجعه با تشخیص کرونا به مراکز درمانی دانشگاه شاهرود ثبت شده که ۱۸۸۰ نفر از این افراد بستری شده و ۳۰ درصد از این افراد از خدمات آی سی یو برخوردار شدند و در حال حاضر ۷۰ بیمار با تشخیص کرونا بستری هستند.

وی  تامین انگیزه نیروی انسانی به واسطه فشار سنگین کاری و رنج های وارد آمده را یکی از چالش های مسیر مقابله با کرونا عنوان کرد و گف: خستگی و فرسودگی و کمبود شدید منابع مالی جهت تامین مطالبات و نیازمندی ها مهمترین مشکلات ماست.

انتهای پیام/ن

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.