دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛    
عید فطر پاداشی برای صائمین / عید تنبه و آگاهی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
عید سعید فطر یوم الجوایز و پاداشی به شکرانه یک ماه عبودیت و روزه داری بندگان خداوند است.

به گزارش مرآت؛ عید فطر روز وداع با ماهی است که پاداش آن بی حساب بود و بخشش آن بی دریغ. ماهی که فرصتی بود برای رهایی از دغدغه های دنیایی و ساعتی قرآن به سرگرفتن و اشک ریختن در لحظه های اذان افطار و سحر و زانو زدن در برابر بزرگی و مهربانی های بی دریغ خداوند.

آری ماه رمضان گذشت وعید فطر ، عید بندگی خداوند رسید، تا دوباره متولد شویم و فارغ از کوله بار گناهان گذشته، راه بندگی را در پیش گیریم.

همانطور که حضرت علی(ع) در خطبه عید فطر فرمودند: ای بندگان خدا! کمترین چیزی که به زنان و مردان روزه دار داده می شود، این است که فرشته ای در آخرین روز ماه رمضان، خطاب به آنان ندا می دهد و می گوید: «هان! مژده باد شما را که گناهان گذشته تان آمرزیده شد، پس در اندیشه آینده خود باشید که چگونه باقی عمرتان خواهد گذشت».

عید فطر هدیه خداوند متعال به امت نبی خاتم است

عید فطر پاداش خالق به مخلوق ، پاداشی برای روزه داران است، برای کسانی که در این ماه به سمت خداوند متعال گام برداشته اند و در عوض خداوند متعال عید را به شکرانه یک ماه عبودیت و بندگی خالصانه به آنها هدیه می دهد. فلذا عید فطر فرصتی برای همه بندگان است به شرطی که خودشان پذیرا باشند و دریچه قلبشان را به روی خداوند باز کنند.

خداوند ماه رمضان را فرصتی برای تغییر و بستری برای رشد و ارتباط قرارداده است اما ما بندگان گنه کار چه از این ماه و برکات ان بهره گرفته باشیم یا نه! آغوش خداوند به روی همه بندگانش همچون مادری مهر بان گشوده است و تمام بندگان خود را چه گنه کار و چه بی گناه می پذیرد و می بخشد.

همانطور که امام سجاد در دعای 46 صحیفه سجادیه در این روز در رازو نیاز با خدای خود این چنین می گوید:

ای آن‌که رحم می‌کند به کسی که بندگان به او رحم نمی‌کنند! و ای آن‌ که هر که به او نزدیک شود، به او نزدیک می‌شود! و ای آن‌ که هر که را از او روی گردانده، به سوی خود می‌خواند!

عید فطر عید تنبه و آگاهی است

آری عید فطرتلنگر و تنبهی است برای ماهی که از دست رفت و تمام شد و در های رحمت الهی که بسته شدند، فرصتی که می شد به  تفکر و عبادت و تامل بگذرد و یا در خواب غفلت و پشیمانی گذشت !

عید فطر تجلی دو نگاه به خالق و مخلوق است

بعد از یک ماه روزه گرفتن در اوج پیوند توحیدی  با خدای خود قرار گرفتیم و همانطور که خداوند به مخلوقات خود توجه دارد، بالطبع مانیز بندگان با فطرتی خدای جوی نیز باید پس از یک ماه بندگی و گره زدن محکم کردن پیوند توحیدی مان با خدای خود رسالت خود را به پایان برسانیم و زکات حیات خود را به شکرانه نعمت وجود در عالم هستی بپردازیم و مخلوقات و فقرا و در ماندگان را ازیاد نبریم.

واالسلام

محمد صادق کفیل

معاون آموزش و پرورش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج الله)

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.