دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
سرانجام راه اندازی پایانه مترو اکباتان/مترو چه زمانی به حرم حضرت عبدالعظیم می‌رسد؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت متروی تهران توضیحاتی درباره سرانجام راه اندازی پایانه متروی اکباتان و توسعه خط ۶ مترو تا حرم حضرت عبدالعظیم ارائه داد.

به گزارش مرآت، علی امام مدیرعامل شرکت مترو تهران، درباره سرانجام راه‌اندازی پایانه مترو اکباتان اظهار داشت: به موازات تکمیل خطوط 6 و 7 و خط 3 مترو پایانه‌های خطوط به بهره‌برداری می‌رسد و این مسأله از قبل هم در دستور کار بوده و اکنون دو پایانه اکباتان و کلاهدوز برنامه‌ریزی‌ها برای انجام آن پیش رفته است.

وی گفت: در حال حاضر فاز دو پایانه کلاهدوز را مشغول فعالیت هستیم که پیش‌بینی می‌کنیم بهره‌برداری از آن در انتهای امسال و یا اوایل سال 1401 انجام گیرد.ولی پایانه اکباتان پروژه آن تا حد زیادی پیش رفته و اگر منابع تأمین شود تا مرداد به بهره‌برداری خواهد رسید و 8 میلیارد منابع مالی برای بهره‌برداری پایانه اکباتان مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره راه‌اندازی ایستگاه مترو میدان دریاچه چیتگر گفت: مقدمات برای عملیات اجرایی این ایستگاه فراهم شده و در نیمه اول اردیبهشت با حضور شهردار تهران عملیات اجرایی انجام خواهد گرفت.

امام بیان داشت: این پروژه 14.5 کیلومتر است و حدفاصل میدان دریاچه چیتگر تا میدان کتاب خواهد بود و این مسیر در خط 10 مترو تا 5 سال آینده به پایان می‌رسد.

وی درباره توسعه خط 6 مترو گفت:‌دستگاه TBM در حال فعالیت در این خط است و حدود 150 متر مانده که حفاری به سمت حرم عبدالعظیم (ع) پیش رود و اگر منابع مالی تأمین شود به سرعت این موضوع محقق خواهد شد و ۶۰۰ متر حفاری دیگر نیز در این خط صورت می‌گیرد‌.

مدیرعامل شرکت مترو تهران بیان داشت: ایستگاه مترو حرم حضرت عبدالعظیم یکی از ایستگاه‌های خط ۶ مترو تهران است این ایستگاه در شهرری در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و در کنار محله قدیمى نفرآباد واقع شده و حفاری ساخت این ایستگاه مترو در حال حاضر توسط شرکت مترو در حال انجام است.

امام خاطرنشان کرد: پس از اینکه عملیات حفاری به پایان رسید ساخت ایستگاه آغاز خواهد شد و این بخش خط ۶ تکمیل می‌شود.

مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: خط 6 مترو کل ایستگاه‌های آن بدون توسعه خط جنوبی 32 کیلومتر و شامل 27 ایستگاه است که این خط  بخش جنوبی آن و با توسعه شامل 6 کیلومتر و 4 ایستگاه است که در مجموع می‌توان گفت این خط 38 کیلومتر طول دارد و 31 ایستگاه را شامل می‌شود.

امام خاطرنشان کرد: تا کنون 18 کیلومتر از این خط راه‌اندازی شده و 10 ایستگاه آن به بهره‌برداری رسیده که دو ایستگاه جدید هم طی اردیبهشت افتتاح خواهد شد و مجموع ایستگاه‌ها به 12 مورد می‌رسد.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.