دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معاونت پژوهش پژوهشکده مهدویت و موعودگرایی؛    
ستیز صهیونیسم با مهدویت و ساخت منجی برای بشریت/گفتمان مهدویت باید کلان آرمان کشور شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حجت‌الاسلام زهیر دهقانی معاونت پژوهش پژوهشکده مهدویت و موعودگرایی گفت:صهیونیسم مسیحی به دنبال ساخت منجی مدنظر خود برا ی بشریت است و این موضوع هوشیاری شیعیان و گذر ازنگاه سنتی به بحث مهدویت و پرداختن به مباحث معرفتی در این زمینه و در برنامه ریزی های کلان

به گزارش خبرنگار مرآت ، منجی گرایی و مسئله مهدویت ریشه در فطرت و خمیرمایه بشردارد به گونه ای که حتی در قبل از ظهور اسلام نیز مردم جهان امید به ظهور مصلحی را داشتند که آنها را از پریشانی و ظلم و فساد برهاند و جهان را پراز عدل و داد کند.

بشارت به ظهور منجی در تمام ادیان الهی ریشه دارد و مسیحیان،زرتشتیان، یهودیان همگی در ادیان خود اعتقاد به یک مصلح جهانی رادارند اما هرکدام منجی را به یک نامی در دین خود می شناسند.

لذا مسئله مهدویت در ادیان مختلف مسئله مشترکی است و پرداختن به آن کاملا طبیعی است اما آنچه که حائز اهمییت است این است که دشمنان اسلام با ایجاد فرقه های انحرافی و تغییر طرزتفکر دنیا در تلاش هستند اصل ظهور منجی را به گونه ای تعبیر و تفسیرکنند که منافع و قدرت های انان تامین شود و در جنگ آخرالزمانی آنها پیروز میدان باشند.

مسیحیان صهیونیست یکی از این فرقه های انحرافی است که در تلاش است با بهره گیری از ابزار های رسانه ای و نظامی که در اختیاردارد آخرالزمان مورد نظر خود را بسازد.

از این رو با حجت‌الاسلام زهیر دهقانی معاونت پژوهش پژوهشکده مهدویت و موعودگرایی به گفت‌وگو پرداختیم که در ادامه می‌خوانید:

معاونت پژوهش پژوهشکده مهدویت و موعودگرایی، در گفت‌وگو با خبرنگار مرآت در رابطه با بستر شکل گیری صهیونیسم مسیحی گفت : واژه صهیونیسم مسیحیت این تعبیر را در اذهان مخاطب ایجاد می کند که یک مسیحی چگونه می تواند یهودی باشد یا بلعکس و ابتدا توضیح می دهیم که چگونه این دو به هم نزدیک شده اند.

تفکر صهیونیستی توسط یک تعدادی روشنفکر سکولار یهودی قبل از سال 1900 میلادی ایجاد یک دولت مستقل را برای یهودیان در نظر گرفت و کم کم سرزمینی را انتخاب و فلسطین را اشغال کردند و از اینجا تفکرات صهیونسم شکل گرفت و توانست کشورهای غربی را باخود همراه کند.

از سوی دیگر در زمینه مسیحیت نیز یکسری کشیش های پروتستانی تفکرات نزدیک به یهودیان داشتند و به نوعی مدافع آنان محسوب شده و خیلی از آیات کتاب مقدس را باعهد عتیق و یا با کتاب تورات یهودیان تعبیر و تفسیر می کردند و تفکرات آنها را پذیرفتنه و حمایت از اسراییل و یهودیان را وظیفه خود می دانستند و بدین ترتیب صهیونیسم مسیحی شکل گرفت.

جمهوری خواهان آمریکا مدافع تفکرات اوانجلیستی هستند

این استاد حوزه و دانشگاه از قدرت در حال حاضر این فرقه انحرافی در بدنه دولت آمریکا گفت: اکثر این افراد ثروتمند هستند و کلیساها و رسانه های مختلف و کمپانی های فیلم سازی در اختیار آنها است  و درحال حاضر نیز حتی در هیات حاکمه آمریکا نیز قدرت زیادی دارند.

آنها در بین رئییس جمهورهای جمهوری خواه آمریکا نفوذ زیادی دارند به طوری که معمولا آنها کشیشی که برای خود انتخاب می کنند از دسته اونجلیست ها است. ریگان ، بوش پسر و حتی ترامپ نیز به شدت تحت تاثیر تفکرات این گروه بودند اگرچه دموکرات ها نیز مدافع اسراییل و منافع آنها هستند.

صهیونیسم مسیحی به دنبال ایجاد سرزمین موعود در اسرائیل است

وی در ادامه در باره تفکرات صهیونیسم مسیحی درمورد مهدویت اظهارداشت: مسیحیت یک دین آینده گرایانه است و مسیحیان نیزاعتقاد به بازگشت مسیح در آخر الزمان دارند اما صهیونیسم های مسیحی اعتقاد شدیدتری به موضوع زنده بودن مسیح دارند و آخرالزمان را خیلی نزدیک می دانند و می گویند باید برای بازگشت عیسی مسیح  زمینه سازی شود و یکسری کارها انجام شود و ایجاد یک حکومت یهودی مستقل قدرتمند در اسراییل را یکی از این کارها می دانند و ریشه حمایت های آنها از اسراییل نیزدر گرو همین موضوع است .

جنگ سوریه جنگ آخرالزمانی نیست

حجت الاسلام دهقانی به شائبه جنگ سوریه و مصداق آخرالزمانی خواندن این جنگ این چنین پاسخ داد: یکسری تفکرات تطبیق گرا در بین مسیحیت صهیونیسم و متاسفانه حتی در بین شیعیان وجود دارد که هرحادثه ای را به جنگ اخرالزمانی نسبت می دهند و این تفکر را به مخاطبین القا می کنند که ما در دوران آخرالزمانی زندگی می کنیم و هرموضوعی را به این مسئله گره می زنند و حتی بوش نیزیکی از شعارهایش در جنگ با عراق زمینه سازی برای ظهورعیسی مسیح بوده است.

وی در زمینه ضدیت غرب با مهدویت این نکته را  تصریح کرد: در حال حاضر ضدیت غرب با مهدویت کاملا واضح است و اینکه چرا آنها به جنگ با مهدویت آمده اند ریشه در نگاه انحرافی تفکرصهونیسم مسیحی و ضدیت با منجی اسلامی دارد بطوری که در بسیاری از محصولات و فیلم های خود به نوعی دنبال القاء این موضوع هستند که منجی مسلمانن با منجی آنها در تضاد است  و انهادرصدد نابودی منجی مسلمانان هستند و ماباید هوشیارانه در این زمینه گام برداریم.

ایجاد گفتمان نیاز امروز کشودر بحث مهدویت است

دهقانی در پایان نیاز امروز کشور رابرای تقابل باهجمه های منجی هراسی دشمن تنها گذر ازنگاه سنتی به بحث مهدویت در جامعه و ایجاد یک گفتمان دانست و خاطر نشان کرد: علایق مردم به حضرت مهدی در یک وضعیت سینوسی تغییر می کند و این موضوع نشان می دهد که تفکر مهدویت در آنها ریشه دار و ماندگار نشده است و بیشتر فعالیت های عوام برای حضرت مهدی در حالات احساسی قراردارد و حتی در سطح کلان نیز متاسفانه به اهمییت مهدویت اشاره نشده است و برا ی آن برنامه ریزی صورت نگرفته درحالی که برای ما شیعیان بحث ضهور حضرت مهدی یک موضوع قطعی و یقینی است.

 واین نشان دهنده این است که به آرمان نهایی تشکیل حکومت اسلامی توجه نداریم درحالیکه رهبرمعظم انقلاب آن را کلان آرمان و هدف نهایی تشکیل حکومت اسلامی  می دانند.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.