دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر موسسه اندیشه‌ورزان جوان در گفتگو با مرآت:
ریاضیدان کوچک سمنانی، نفر سوم مسابقات جهانی آی مت شد/ آی مت باعث می‌شود که کودکان ریاضی را حفظ نکنند!
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مهراد نصرالله‌زاده، کودک 4 ساله سمنانی به رتبه سوم مسابقات جهانی آی مت دست پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار مرآت، «ریاضیدان کوچک سمنانی» از میان 500 شرکت‌کننده از 41 کشور جهان، مقام سوم مسابقات جهانی آی مت در مالزی را از آن خود کرد.

احمد فخاریان مدیر موسسه اندیشه‌ورزان جوان ضمن اعلام این خبر، تناظریابی، تشابه‌یابی، استدلال، استفهام، خلاصه‌سازی و تفسیر را از جمله مهارت‌های چهارده‌گانه ریاضی عنوان و اظهار کرد: «محاسبه» به عنوان نتیجه استفهام و استنتاج، تنها یکی از مهارت‌های ریاضی است که در کشور ما به طور نامتوازنی برجسته‌سازی شده است.

فخاریان با بیان این که مفاهیم جهانی آی مت در بسیاری از کشورهای جهان به طور رسمی به کودکان آموزش داده می‌شود گفت: این آموزش‌ها در مهدهای کودک برخی کشورها اجباری است و در برخی از کشورها به عنوان مهارت‌های جنبی آموزش داده می‌شود.

وی با یادآوری این مطلب که پایه‌ریز شیوه آموزشی آی مت یک پروفسور مالزیایی است که طرح‌های وی در انجمن ریاضی دانشگاه هاروارد تأیید شده است گفت: آموزش مفاهیم پایه ریاضی آی مت مربوط به سنین 3 تا 8 است و در ایران امر نظارت بر این آموزش‌ها بر عهده آموزش و پرورش و بهزیستی است.

مدیر موسسه اندیشه‌ورزان جوان ضمن تأکید بر این که وزارت آموزش و پرورش و سازمان بهزیستی این شیوه آموزشی را مورد تأیید قرار داده‌اند، به مسابقات جهانی آی مت اشاره کرد و گفت: این مسابقات سالانه یک‌بار در سه سطحِ «3 و 4 سال»، «5 و 6 سال» و «7 و 8 سال» با حضور شرکت‌کنندگانی از ده‌ها کشور جهان برگزار می‌شود.

فخاریان ادامه داد: در این مسابقات که امسال در مالزی برگزار شد، نفرات اول تا سوم در هریک از سطوح سه‌گانه انتخاب شدند.

وی با بیان این که ایران در مسابقات مذکور در مجموع امتیازات به عنوان کشور اول انتخاب شد گفت: در گروه‌های سنی مختلف، بر حسب سهمیه‌ای که به نمایندگی‌های آی مت در استان‌ها اختصاص داده شده بود، افرادی به مالزی سفر کردند.

مدیر موسسه اندیشه‌ورزان جوان با اشاره به این که سهمیه استان سمنان برای شرکت در این مسابقات تنها یک نفر بود گفت: ما در موسسه خود در سمنان مسابقه‌ای را برگزار کردیم که از میان شرکت‌کنندگان، شرکت‌کننده 4 ساله سمنانی، مهراد نصرالله‌زاده به عنوان نفر برتر انتخاب و مقرر شد که با هزینه شخصی به مالزی اعزام شود که وی موفق شد در بخش انفرادی گروه 3 و 4 سال، از بین 500 نفر از 41 کشور جهان مقام سوم این مسابقات را کسب کند.

فخاریان با بیان این که شرکت‌کننده مذکور حدود یکسال در موسسه اندیشه‌ورزان جوان آموزش دیده بود گفت: آموزش‌های آی مت بر دقت و تقویت مهارت محاسبه کودکان بسیار تأثیرگذار است و سبب می‌شود که کودکان مفاهیم ریاضی را حفظ نکنند بلکه به صورت مفهومی یاد بگیرند.

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.