شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

راه‌اندازی درمانگاه جدید برای زائران اربعین در کربلا

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا در اختیار زائران اربعین است، از راه‌اندازی یک درمانگاه جدید در جوار حرم امام حسین (ع) خبر داد.

به گزارش مرآت، طاهر درودی، مدیر عملیات پزشکی اربعین حسینی  گفت: امسال به توجه به کاهش سهمیه ایرانیان در اربعین، تیم بهداشت و درمان مرکز پزشکی هلال احمر از بیش از یک هزار نفر به ۱۸۰ نفر تقلیل پیدا کرد. 

وی با بیان اینکه دو مرکز درمانی در نجف و کربلا مستقر است، افزود: با نزدیک شدن به ایام اربعین و حضور جمعی از زائران در کربلا، مرکز پزشکی هلال احمر یک درمانگاه دیگر نیز برای رفاه حال زائران راه‌اندازی کرد.

وی با اشاره به فعالیت مرکز درمانی در صحن حضرت زینب (س)، خاطر نشان کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته در صحن حضرت زینب (س) یعنی حدفاصل حرم امام حسین (ع) تا خیمه گاه، یک مرکز درمانی جدید راه‌اندازی شده است تا زائران در کربلا بتوانند در صورت نیاز به آنجا مراجعه کنند. بنابراین، امسال تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در سه درمانگاه به زائران اربعین خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از تجهیزات مستقر در کربلا طی روزهای اخیر افزایش یافته است، گفت: با افزایش تعداد زائران در کربلا، خدمات درمانی و اعضای تیم بهداشت و درمان کشورمان در کربلا افزایش یافته است. اما به لطف خدا تاکنون مشکلی گزارش نشده و تعداد افراد مراجعه کننده به درمانگاه‌ها هم کاهش یافته است.

به گزارش فارس، تیم درمانی و بهداشتی کشورمان در عراق برای کمک به بیماران در کربلا و نجف مستقر است. همچنین چهار آمبولانس در کربلا و چهار آمبولانس در نجف برای انتقال بیماران پیش‌بینی شده است تا در صورت نیاز بیماران را به بیمارستان‌های عراق یا حتی مرز زمینی کشورمان منتقل کند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.