دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
دست نیاز سمنانی‌ها به درگاه پروردگار بی نیاز در دومین شب قدر
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مردم استان سمنان در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در خلوتگاه خویش با چشمانی بارانی در شب تعیین سرنوشت‌ها و شب شهادت امیر مومنان حضرت علی (ع) به راز ونیاز با خدای خود پرداختند.

به گزارش مرآت، شب بیست و یکم ماه رمضان، دومین شب از شب‌های پر فضیلت قدر و البته سالروز شهادت امیر مومنان حضرت علی(ع) به دست ملعون روزگار ابن ملجم مرادی است.

در واقع در سال چهلم هجری در چنین شبی یعنی شب بیست و یکم رمضان بزرگ مرد تاریخ امام علی(ع) در ماه میهمانی خداوند به‌ دست یکی از منافقان روزگار به شهادت‌ رسید و امشب ، شبی است  که زمینیان در ماتمند و آسمانیان در غم و اندوه.

بیست و یکم ماه مبارک رمضان در واقع شب سرازیر شدن بی‌بهانه اشک‌ها است، امشب، شب ناله در فراق پدری مهربان است، که جز چاه و نخل و ماه، کسی گریه اش را ندیده بود. پدری دل سوز که با آه یتیمان کوفه، شریک بود و غصه های همه را بر جان خود خریدار.

شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان شبی است که تقدیر و سرنوشت انسان‌ها مقدر می‌شود و مردم روزه‌دار استان سمنان نیز با حضور در فضای باز اطراف حسینیه‌ها، مساجد و تکایا، ضمن رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی با برگزاری مراسم‌های مختلف عزاداری و خواندن دعا و مناجات مانند دعای مجیر و جوشن کبیر و هم‌خوانی بانگ الهی العفو و الغوث الغوث و واسطه قراردادن قرآن کریم برای برآورده شدن حاجات و ریشه‌کن شدن ویروس منحوس کرونا گریستند.

طبق احادیث، عبادت و انجام کارهای نیک در شب قدر، بخشش خداوند مهربان و پذیرش توبه از گناهان گذشته را به همراه دارد و مسلمانان در حفظ معنای «قدر» به عنوان « شب سرنوشت» معتقدند که هر سال در این شب خداوند همه آنچه را که در سال آتی اتفاق خواهد افتاد مقدر می‌کند و از این رو روزه‌داران با قرآن بر سرگذاشتن شفاعت خداوند را با ملتمسانه می‌طلبند.

​انتهای پیام/  
ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.