شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

"دستاوردهای نهاد وقف" / احیای شرکت‌های دانش‌بنیان با حمایت‌های میلیاردی اوقاف

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نمایشگاه "دستاوردهای نهاد وقف" به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و با موضوعاتی همچون حمایت از مؤسسات دانش‌بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، بهره‌وری موقوفات برگزار شد.

به گزارش مرآت، وقف باعث گسترش عدالت در جامعه می‌شود و آثار اقتصادی، اجتماعی، اخلاقی و فرهنگی فراوانی به همراه دارد و از تضادهای طبقاتی به میزان قابل توجهی می‌کاهد و مشارکت مردم را در امور اجتماعی افزایش می‌دهد.

نمایشگاه "دستاوردهای نهاد وقف" هفته گذشته با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد.

سازمان اوقاف , وقف , شرکت های دانش بنیان ,

این نمایشگاه به همت سازمان اوقاف و امور خیریه و با موضوعاتی همچون حمایت از مؤسسات دانش‌بنیان، خدمات فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اجرای امینانه نیات واقفان، فعالیت‌های قرآنی سازمان اوقاف، بهره‌وری موقوفات، عمران و آبادانی بقاع متبرکه و حفظ و حراست از موقوفات در محوطه ساختمان شهید مطهری سازمان اوقاف و امور خیریه واقع در خیابان نوفل لوشاتو برپا شد.

گزارش ویدئویی خبرگزاری تسنیم از نمایشگاه "دستاوردهای نهاد وقف" را مشاهده می‌کنید:

 

 

 

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از اقدامات اساسی است که سازمان اوقاف در سال‌های گذشته به آن اهتمام داشته است. ایجاد مراکز نوآوری مثل مرکز نواوری نوفلو‌شاتو که مرکزی‌ متشکل‌ از‌ یک‌ یا‌ چند‌ تیم‌ نوآور‌ که‌ با‌ همکاری‌ مراکز‌ تحقیقاتی‌ و‌ شرکت‌های‌ متقاضی‌ محصولات جدید‌ در‌ یک‌ حوزه‌ تخصصی‌ در‌ چارچوب‌برنامه‌ای‌ بلندمدت‌ با‌ هم‌ همکاری‌ می‌کنند از جمله دستاوردهای این سازمان در سال‌های گذشته است. این‌ مراکز‌ تمام‌ فعالیت‌های‌ مربوط‌ به‌ نوآوری‌ از‌ الهام‌، ایده‌ تا‌ آماده‌کردن‌ پروتو تایپ‌ را‌ در‌ قالبی‌ درون‌سازمانی‌ انجام‌ می‌دهند.

پارک علم و فناوری با ایجاد فضایی برای استقرار شرکت‌های بزرگ و کوچک دانش‌بنیان از طرق فراهم‌آوردن تسهیلات،‌ معافیت‌ها و خدمات تجاری‌سازی با هدف ایجاد زیست‌بوم الکترونیک و مخابرات یکی از فعالیت‌های اخیر سازمان اوقاف و امور خیریه است.

سازمان اوقاف , وقف , شرکت های دانش بنیان ,

شرکت گروه تخصصی کشاورزی دامپروری و شیلات زرین رویش ماندگار که غرفه‌ای را در نمایشگاه سازمان اوقاف برپا کرده‌اند با هدف افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد اراضی کشاورزی موقوفات با تکمیل زنجیره‌های ارزش در موقوفات، ارائه الگوی کشت مناسب، مدیریت و احیای منابع آبی موقوفات از طریق بکارگیری سیستم‌های نوین آبیاری، ایجاد واحد میکانیزاسیون تخصصی کشاورزی و دامپروری، بررسی و کمک به توسعه موقوفات از طریق استفاده از منافع حاصل از صنایع تبدیلی و مدیریت بازرگانی با توجه به ظرفیت‌های محلی موقوفات در سراسر کشور فعالیت می‌کنند.

تولید دارو و تهیه تجهیزات پزشکی، تأسیس شرکت‌های تخصصی کشت و صنعت و پارک علم و فن‌آوری از وجوه همکاری میان سازمان اوقاف و شرکت‌های دانش‌بنیان است که در این نمایشگاه به نمایش درآمد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه اخیراً اعلام کرد که سازمان اوقاف، مشارکت 800 میلیارد تومانی برای حمایت از تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان داشته است.

کمال‌زاده مدیر شرکت سامان آزمای قائم درباره فعالیت‌های این مجموعه گفت: این شرکت دانش‌بنیان در عرصه  حوزه الکترونیک و مخابرات فعالیت می‌کند و تاکنون توانسته محصولات حوزه مدرن و نیازهای شبکه‌های پشتیبان کشور را تاحدودی برآورده کند. در حوزه مودم‌های سیار و مودم‌های (FD-TD) و تولید تلفن همراه بومی دستاوردهای خوبی به ارمغان آورده است که ظرف یک‌سال آینده به تولید این محصول دست خواهیم یافت.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه با ورودش به حوزه حمایت از دانش‌بنیان‌ها توانسته در راستای جلوگیری از مسیر واردات بی‌رویه محصولات و بومی‌سازی محصولات و جلوگیری از خروج ارز از کشور تأثیر بسزایی داشته باشد. همچنین در جهت حمایت از نخبگان و جلوگیری از خروج نخبگان و ایجاد اشتغال‌زایی فرصت زیادی بوجود آورده است.

سازمان اوقاف , وقف , شرکت های دانش بنیان ,

خاکساری، کارشناس شرکت فناوران سلامت‌تپش نیز گفت: این مجموعه در زمینه تولید تجهیزات پزشکی مصرفی از سال 1397 شروع به فعالیت کرده است. تمام محصولات تولیدشده، قطعات مصرفی و مورد نیاز برای اتاق‌های عمل جراحی است. تکنولوژی‌های ویژه‌ای برای تولید این محصولات توسط نخبگان و دانشمندان ایرانی بکارگیری شده است.

وی ادامه داد: مجموعه ارزبری که برای تولید این محصولات بکارگیری شده است، سالیانه 100 میلیون دلار است که محصول محوری، تولید فیلتر دیالیز است که حدود 40 میلیون دلار ارزبری در سال دارد. 40 درصد از سهام این شرکت در اختیار سازمان اوقاف است که کارخانه تولید این محصول نیز توسط سازمان اوقاف در اختیار این مجموعه قرار گرفته است.

تقی‌نژاد، مدیر بازرگانی شرکت دانش‌سلامت کوثر نیز درباره تولیدات این مجموعه گفت: شرکت دانش سلامت کوثر تولید‌کننده ایمپلنت‌های ارتوپدی، نروسرجری و مغز و اعصاب است. این شرکت، جزء اولین شرکت‌هایی است که در حوزه تولید اینپلنت‌های دندانی فعالیت می‌کند. شرکت کوثر از مجموعه‌های وقف‌شده  است که سازمان اوقاف با حمایت‌هایی که از این مجموعه دارد توانست به این تولیدات دست پیدا کند. تولید شاندهای مغزی برای اولین‌بار توسط شرکت‌های داخلی انجام شده است که پیش از این توسط شرکت‌های خارجی تأمین می‌شدند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.