شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

جزئیات خرید اتوبوس آمبولانس‌های جدید اورژانس اعلام شد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سخنگوی سازمان اورژانس کشور جزئیات خرید اتوبوس آمبولانس‌های جدید اورژانس را اعلام کرد.

به گزارش مرات، مجتبی خالدی سخنگوی سازمان اورژانس کشور با اشاره به اینکه سازمان اورژانس از چند سال گذشته تلاش می‌کند تا ناوگان متنوعی از آمبولانس را اضافه کند، تا خدمات مناسبی به مردم ارائه شود، گفت: یکی از معضلات در حوادثی با تعداد مصدومان بالا کمبود اتوبوس آمبولانس است که این اتوبوس‌ها می‌توانند تعداد مصدومان زیادی را سریعا به بیمارستان‌ها منتقل کنند و چون آمبولانس با مقیاس کوچک‌تر اولی شاید سریع برسد، ولی آمبولانس‌های بعدی برای رسیدگی به سایر بیماران طبیعتا دیرتر خواهند رسید.

وی تصریح کرد: به دلیل تحریم‌ها نتوانستیم به تعداد لازم اتوبوس آمبولانس تهیه کنیم ولی با همکاری ایران خودرو دیزل‌شاسی اتوبوس آمبولانس طراحی شد و شرکت‌های آمبولانس داخلی نیز برای تجهیز آنها زحمت کشیدند. لذا 20 دستگاه اتوبوس آمبولانس آماده فعالیت است و دیروز در مراسم افتتاحیه این خودروها تحویل اورژانس شد.

خالدی ادامه داد: امیدواریم طبق قولی که داده شده تا فروردین سال‌ آینده این 20 اتوبوس آمبولانس در اختیار قرار گیرد. همچنین در زمین موتورلانس استفاده‌های بهینه‌ای وجود دارد، چون زمان رسیدن به بالین بیمار را کوتاه‌تر می‌کند و می‌توان خدمات اورژانسی به بیماران بدحال را سریع‌تر ارائه کرد. لذا تصمیم بر این است هزار دستگاه دیگر موتورلانس در اختیار اورژانس‌های کشور قرار داده شود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: کشور ما پهناور است و نقاط آب و هوایی مختلف دارد، به طوری که با یک پرواز یک ساعته می‌توان از دمای 50 درجه به نقطه‌ای سرد رسید، لذا شرایط اقلیمی ایجاب می‌کند که در ناوگان آمبولانس خودروها را برای هر نقطه‌ای که موردنیاز است تفکیک کنیم.

وی افزود: تلاش ما این است که اگر مصدومی تماس می‌گیرد، سریعا بتوانیم به آنها خدمات برسانیم و اکنون نیز اورژانس هوایی در وضعیت خوبی قرار دارد.

خالدی گفت: 64 اتوبوس آمبولانس پیش از سال 94 تهیه شد و در اختیار قرار گرفتند و برخی از مراکز کلانشهرها مانند تهران اولویت بیشتری برای استفاده از این آمبولانس‌ها دارند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور در پایان تصریح کرد: ما نقشه خطری تهیه کردیم تا در جاهایی که شاید نیاز به اعزام نیروی بیشتری وجود دارد، اقدامات اورژانسی سریعا و به خوبی انجام شود.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.