دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

ضربه به اقتصاد استان سمنان؛
تلف شدن بیش از 15 هزار مرغ در مرغداری درجزین/ مسمومیت با آب علت احتمالی مرگ مرغ ها
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
15 هزار و 750 هزار مرغ گوشتی در یک واحد مرغداری شهر درجزین تلف شدند که مسمومیت با آب علت احتمالی مرگ مرغ ها اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار مرآت، صبح امروز شهروندی ویدئویی از تلف شدن بیش از 15 هزار مرغ گوشتی در یک واحد مرغداری شهر درجزین برای شبکه اطلاع رسانی مرآت ارسال کرد.

خبرنگار مرآت، پس از دریافت ویدئو از دامپزشکی استان سمنان و مالک مرغداری پیگیر موضوع شد.

بیش از 8 میلیارد به مرغداری خسارت وارد شد

كاشفی صاحب مرغداری در تشریح جزئیات این حادثه گفت: این حادثه ساعت 18 روز گذشته اتفاق افتاد درحالیکه تا ساعت 17:30 تمامی مرغ ها در سلامت کامل بودند.

وی با اشاره به اینکه تمامی مرغ ها گوشتی بودند، افزود: وزن مرغ ها بین 2 تا 2.5 کیلوگرم بود.

صاحب مرغداری  تصریح کرد: مرغ ها هفته بعد باید برای عرضه به بازار مرغ ارسال می شدند.

کاشفی در پایان در خصوص میزان خسارت وارد شده نیز بیان کرد: با این حادثه بیش از 8 میلیارد ریال به مرغداری خسارت وارد شده است.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

بیمه در حال پیگیری میزان خسارت وارده به مرغداری است

حمیدرضا حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت در تشریح جزئیات این حادثه گفت: این  تلفات مربوط به یک مرغداری مرغ گوشتی 16 هزار قطعه‌ای بوده که به واسطه مسمومیت غذایی با 95 درصد تلفات، 15 هزار و 750 قطعه از آن تلف و با خسارت تقریبی بالای 400 میلیون تومان مواجه شد.

وی با اشاره به دفن بهداشتی طیور تلف شده افزود: با توجه به حساسیت موضوع شیوع آنفلونزا فوق حاد پرندگان نمونه برداری انجام و برای آزمایشگاه مرکز ارسال شد و پس از تایید شدن منفی بودن آنفلونزا عملیات دفن بهداشتی در مجاورت مرغداری با رعایت تمام پروتکل ها با نظارت ویژه نمایندگان دامپزشکی استان سمنان در همان روز انجام شد.

حسینی با اشاره به جبران خسارات وارد به سرمایه گذاران تصریح کرد: در سطح کشور تمام طیور تحت نظارت دامپزشکی دارای بیمه پایه بوده و در صورت شیوع بیماری های واگیر خسارت آن به مرغدار پرداخت خواهد شد ولی خسارات مدیریتی نظیر مسمومیت در صورت داشتن بیمه تکمیلی توسط کارشناسان بیمه بررسی و جبران خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: در سطح استان سمنان تاکنون هیچ گونه گزارشی از شیوع بیماری های واگیر و فوق حاد پرندگان در مرغداری های صنعتی، مرغ های خانگی و پرندگان آزاد پرواز دریافت نشده و مرغداران با خیال آسوده به فعالیت خود ادامه دهند.

حسینی به پرورش دهندگان دام، طیور و آبزیان توصیه کرد: در صورت بروز هرگونه مشکل و تلفات در گله و یا وقوع بیماری، مراتب را با سامانه 1512 به اداره کل دامپزشکی استان سمنان اطلاع دهند.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

"آب" عامل تلف شدن بیش از 15 هزار مرغ

دکتر بهروز سیف علیان مدیر یکی از درمانگاه های دامپزشکی در نامه ای به رئیس اداره دامپزشکی شهرستان مهدی شهر عنوان کرد: پس از بازدید و بررسی نمونه ها و آزمایش تجربی آب مصرفی بر روی تعدادی از مرغ های سالم و تلف شدن آنها با مصرف آب، مشخص شد که عامل مسمومیت در آب مصرفی بوده است و تشخیص سم موجود در آب می بایست آب مورد آزمایش سم شناسی قرار گیرد.

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

پیگیری مجدانه دستگاه های متولی برای شناسایی عاملین حادثه 

با توجه به اهمیت مرغداری ها در اقتصاد استان سمنان و حجم بالای میزان آسیب واینکه مرغهای تلف شده درشرایط بسیار بد نهاده های دامی تولید شده بودند ودست کم مصرف چند روز استان را پوشش می دادند و با توجه به آسیب جدی به چرخه اقتصاد استان در حوزه توزیع مرغ در سبد خانوار از دستگاه های متولی  انتظار می رود با پیگیری مجدانه عاملان این ضربه اقتصادی را شناسایی و مجازات کنند.
انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.