دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

کارشناس مذهبی در گفتگو با مرآت:
بخشندگی واحسان از خصوصیات بارز امام جعفر صادق(ع) در بین مردم بود/ انتخاب اصلح قدمی به سوی پیشرفت و آسایش
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
جوانمردی بخشندگی را از دیگر ویژگی های حضرت دانست و گفت: بخشندگی که نیاز زمانه نیز است از ویژگی های حضرت بود اگر ما این خصوصیت را در جامعه داشته باشیم بسیاری از مشکلات جامعه امروزی برطرف می شد.

 

 

حجت الاسلام والمسلمین یوسف جوانمردی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو با خبرنگار مرآت ضمن تسلیت شهادت امام صادق(ع) گفت: از خصوصیات خاص و ویژه امام صادق(ع) حسن خلق آن حضرت بود همانند همه  اولیاء و ائمه اطهار ایشان به حسن خلق شهرت داشته است.

جوانمردی با بیان اینکه آن حضرت به همه مردم چه عرب وچه عجم و یا سیاه و سفید محبت داشتند، عنوان کرد: آن حضرت با همه مردم با مهربانی و خوش رویی برخورد می کردند و هیچگاه به کسی بی احترامی نمی کردند.

این کارشناس مذهبی با اشاره به خاطره ای از مردی سیاه پوست که همیشه در کنار حضرت حضور داشتند و مدتی از کنارشان رفته بودند، گفت: حضرت وقتی از آن مرد خبر گرفتن کسی آن مرد را با تمسخر معرفی کرد حضرت فرمودند شخصیت هر فرد در نوع برخورد و رفتار وی است نه شکل و ظاهر که فرد بسیار شرمنده شد.

وی با اشاره به ویژگی های بارز آن حضرت، بیان کرد: از دیگر ویژگی های آن حضرت آراستگی ظاهریشان بود که  همیشه سعی داشتند با رعایت اسرف نکردن بهترین لباس را بر تن کنند.

جوانمردی بخشندگی را از دیگر ویژگی های حضرت دانست و گفت: بخشندگی که نیاز زمانه نیز است از ویژگی های حضرت بود آن حضرت به فرزند خود میگفت اگر کسی از تو چیزی را در خواست کرد تو به او احسان نما اگر ما این خصوصیت را در جامعه داشته باشیم بسیاری از مشکلات جامعه امروزی برطرف می شد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به خصوصیت ویژه حضرت به عنوان رئیس مکتب شیعه، تشریح کرد: از اقدامات آن حضرت انتشار مکتب شیعه است که شاگردان بسیاری را تربیت کردند با برگزاری کرسی های درس معارف را به شاگردان انتقال دادند برخی تعداد شاگردان حضرت را تا 4 هزار نفر بیان کردند تنها از شیعیان بلکه بزرگان اهل تسنن نیز از شاگردان آن حضرت بودند.

وی با اشاره به نزدیک بودن به انتخابات بیان کرد: همانند آن جضرت که استحکام بخشی به اسلام برایش مهم بود ما هم باید تلاش کنیم موجب تقویت نظام باشیم و با حضور خود در انتخابات مقابل تمام دشمنان اسلام ایستادگی کنیم.

جوانمردی در خصوص انتخاب اصلح در انتخابات تصریح کرد:با انتخاب فرد اصلح باید قدمی در پیشرفت و آسایش کشور خود برداریم و آرامش را برای مردم خوب کشورمان رقم بزنیم.

انتهای پیام/

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.