شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

یادداشت؛

ازدواج امام علی(ع) و حضرت زهرا(س) الگوی کاملی برای ازدواج جوانان/پویایی و شادابی جامعه با ازدواج آسان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
ازدواج آسان راهی است برای جوانانی که تصمیم به ازدواج دارند و اگر چنین شود جامعه به نشاط خواهد رسید و جامعه با نشاط سرزنده و پویا خواهد بود.

به گزارش مرآت، بی شک یکی از مهم ترین اتفاقات تاریخ شیعه ازدواج بانوی دوعالم حضرت فاطمه (سلام الله علیها) وامیرمؤمنان حضرت علی (علیه السلام) است که ثمره این پیوند میارک و سراسر مملو از عشق و محبت ، درخت گهربار امامت است.
این ازدواج آسمانی الگوی کاملی برای ازدواج دیگر انسان ها است. یکی از شاخصه های این ازدواج سادگی و در عین حال پر از شور و عشق پایدار است. دو نفر در یک فضای ساده و بدون تشریفات نفس گیر و دردسر ساز باهم پیمان زناشوئی بستند و تا زمانی که در کنار هم بودند برای هم فضایی پر از شور و عشق و محبت ایجاد کردند. هر کدام خود را فدایی دیگری می دانست. هر کدام در تلاش بود تا با سخن و رفتار باعث رنجش خاطر دیگری نشود. 
سادگی در ازدواج به این معنی است که تا حد امکان از تشریفاتی که هزینه و قت زوجین را می گیرد و بود و نبودش تأثیر مستقیم در زندگی آن ها ندارد، پرهیز شود و در مقابل به مسائل اصلی یعنی شناخت دختر و پسر و خانواده های آن ها از همدیگر، فراگیری مهارت های زندگی، ایجاد آمادگی برای مسائل پیش رو در زندگی و مسائل مهم دیگر از این قبیل پرداخته شود.
ازدواج آسان راهی است برای جوانانی که تصمیم به ازدواج دارند اما از پس هزینه‌ها و مخارج سنگین آن برنمی‌آیند. ازدواجی که پایه و بنای آن به ساده زیستی برمی‌گردد.
اگر همه کسانی که توانائی دارند در زمینه ترویج ازدواج آسان همتی قابل توجه صرف کنند، جوانان زیادی که امروزه به خاطر مشکلات اقتصادی امکان ازدواج ندارند یا امیدی به حل مشکلات ازدواج ندارند، می توانند به سادگی ازدواج کنند و روحیه با نشاطی پیدا کرده و این روحیه را به جامعه تزریق کنند.
از یک طرف لازم است مسئولین در ایجاد شرایط مقدماتی و ضروری ازدواج مثل شغل و مسکن تلاش شبانه روزی کنند، از طرف دیگر فعالان فرهنگی در زمینه فرهنگ سازی برای ترویج ازدواج آسان و کم هزینه همتی والا داشته باشند و از طرف دیگر جوانان و خانواده ها هم اصل ازدواج را بر تشریفات و آداب و رسوم دست و پاگیر و پرهزینه ترجیح دهند تا شاهد ازدواج های ساده و آسمانی باشیم. 
اگر چنین شود جامعه به نشاط خواهد رسید و جامعه با نشاط سرزنده و پویا خواهد بود و بسیاری فوائد دیگر.
امید است ان شاءالله همگان با الگوگیری از ازدواج نورانی حضرت علی علیه السلام و حضرت فاطمه سلام الله علیها در راستای ترویج ازدواج آسان قدم های موثری برداریم.
والسلام
محمدجواد روشن بین
مشاور خانواده

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.