شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

نماینده سمنان درمجلس خبرگان:

آگاهی عمومی درباره منابع طبیعی افزایش یابد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری گفت: اهمیت و جایگاه منابع طبیعی در افکار عمومی و جامعه باید برای حفظ و حراست از این ارزش خدادادی تقویت شود.

به گزارش مرآت، آیت الله سیدمحمد شاهچراغی روز سه شنبه در دیدار با مدیرکل و مسوولان منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان در دفتر نمایندگی مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: تشکل های مردم نهاد ظرفیتی بسیار خوب برای پیشبرد اهداف نظام در راستای حفاظت و توسعه عرصه های منابع طبیعی و محیط زیست هستند.

وی بر اطلاع رسانی و فرهنگسازی در پیشگیری از وقوع آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی تاکید و اضافه کرد: با عنایت به تأثیرگذاری رسانه ها در شکل دهی و جهت دهی افکار عمومی و تغییر نگرش ها، اطلاع رسانی از طریق رسانه ها می تواند در ارتقای آگاهی عمومی و مشارکت مردمی در پیشگیری از وقوع هرگونه آتش سوزی در عرصه های منابع طبیعی تأثیرگذار باشد.

آیت الله سیدمحمد شاهچراغی با اشاره به نقش و جایگاه تشکل های مردم نهاد و جوامع محلی در حفاظت از منابع طبیعی افزود: بدون مشارکت مردم، قادر به حفاظت از عرصه های منابع طبیعی نیستیم.

نماینده مردم استان سمنان در مجلس خبرگان رهبری افزود: بدون حضور مردم و تشکل های مردم نهاد نمی توان در حفظ و حراست از منابع طبیعی و محیط زیست کشور موفق بود و مشارکت مردم در حفاظت از عرصه‌های طبیعی، بهترین و تأثیرگذارترین روش در این مسیر محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه کار در منابع طبیعی محدود به یک قشر خاص نیست و خدمات در منابع طبیعی به عامه مردم تعلق دارد، یادآور شد: هر که به مردم بیشتر خدمت کند مورد رضای خداوند قرار می گیرد و توصیه حضرت حضرت محمد(ص) است که به فکر مردم باشید تا مردم از شما راضی باشند و این مساله سه شرط دارد اینکه کار باید عاشقانه باشد، گره از کار مردم باز کند و خالصانه و برای خدا و رضایت مردم باشد.

آتش سوزی منابع طبیعی سمنان ۷۰ درصد کاهش یافت

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان هم در این دیدار گفت: با مشارکت مردم و جوامع محلی آتش سوزی عرصه های طبیعی استان ۷۰ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

جعفر مرادی حقیقی گفت: همه ساله سازمان جنگل ها برای کنترل و پیشگیری از وقوع آتش سوزی در فصل بهار و تابستان برنامه ریزی هایی را انجام می دهد، امسال نیز تمهیدات حفاظتی و پیشگیرانه به استان ها ابلاغ شد تا برای جلوگیری از آتش سوزی و کنترل آن با دستگاه های ذی ربط از جمله استانداری ها و مراکز مدیریت بحران هماهنگی های لازم صورت گیرد.

وی گفت: حفاظت از عرصه‌های طبیعی نیازمند مشارکت همه دستگاه‌های دولتی و البته جوامع محلی و مردمی است، اطلاع رسانی به موقع و مشارکت مردم و نهادهای غیردولتی در حراست از عرصه‌های ملی و مقابله با آتش سوزی‌های احتمالی از الزامات مقابله با حریق در این عرصه‌هاست.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: آتش سوزی در مراتع این استان آسیب های زیادی را در پی داشته است و مشارکت مرتع داران و بهره برداران عرصه های منابع طبیعی از این عرصه ها در زمینه کاهش آسیب های آتش سوزی و حفاظت از منابع طبیعی اهمیت زیادی دارد.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.