شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان خبر داد:

آموزش بالغ بر 2000 سرباز مهارت توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان از آموزش 2 هزار سرباز وظیفه در قالب طرح جامع مهارت آموزی کارکنان وظیفه(سرباز مهارت) در استان سمنان خبر داد.

به گزارش مرآت، علی منصفی راد اظهار کرد: طرح جامع مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح بر اساس تفاهم نامه‌ای مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح با بهره‌گیری از توان تخصصی جهاددانشگاهی در استان سمنان اجرا می شود.

وی افزود: در این طرح به منظور استفاده از ظرفیت علمی، فرهنگی، فناوری، آموزشی و کارآفرینی، دوره‌های مهارت‌آموزی اشتغال و مهارت‌های زندگی جمعاً به مدت 48 ساعت بصورت غیر حضوری  توسط وزارت ورزش و جوانان و با برنامه ریزی جهاددانشگاهی برگزار می شود.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان اضافه کرد: با همکاری مرکز آموزش پدافند هوایی سمنان و برنامه ریزی های انجام شده توسط جهاددانشگاهی استان سمنان، به عنوان مجری دوره های آموزشی طرح، تا کنون بیش از 10 دوره آموزشی برای  سربازان وظیفه در سمنان برگزار شده است.

منصفی راد اضافه کرد: دوره‌های مذکور در استان سمنان در هر ماه با سهمیه 267 نفر برای نیروهای وظیفه آجا اجرا می شود، که تاکنون 10 دوره آموزشی برای دو هزار سرباز وظیفه در قالب (در هر مرحله دو دوره ) در سمنان برگزار شده است.

وی تصریح کرد: این دوره ها مشتمل بر دو بخش شامل «آشنایی با مهارت‌های زندگی به میزان 12 ساعت و آشنایی با مهارت‌های عمومی اشتغال و کارآفرینی به میزان 24 ساعت» برنامه ریزی شده است، همچنین 2 عنوان کتاب آموزشی با عناونین کارآفرینی و مهارتهای کسب و کار و مهارتهای زندگی که به همت جهاد دانشگاهی تهیه و به چاپ رسیده است، در بازه زمانی در اختیار سربازان قرار گرفته است.

سرپرست جهاددانشگاهی استان سمنان افزود: سربازان پس از مطالعه کتب در یک کلاس آموزشی بصورت حضوری جهت مشاوره و رفع اشکال شرکت می نمایند و بلافاصله پس از برگزاری آموزش حضوری و با هماهنگی مرکز رزم مقدماتی آزمون پایانی برگزار می شود.

آموزش بالغ بر 2000 سرباز مهارت توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

آموزش بالغ بر 2000 سرباز مهارت توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

آموزش بالغ بر 2000 سرباز مهارت توسط جهاددانشگاهی استان سمنان

منبع: ایسنا

انتهای پیام

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.