تاریخ انتشار : یکشنبه 8 اسفند 1400 - 21:56
44 بازدید
کد خبر : 1503

براساس رای شورای شهری ها

بهای برخی از خدمات شهرداری تهران در سال بعد افزایش یافت

بهای برخی از خدمات شهرداری تهران در سال بعد افزایش یافت
اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز لایحه افزایش بهای برخی از خدمات شهرداری از جمله بهای خدمات قابل عرضه بهشت زهرا، خدمات کیوسک های عرضه گل و مطبوعات را تصویب کردند.

به گزارش مرات؛ در جریان پنجاهمین جلسه شورای شهر تهران که امروز در صحن شورا برگزار شد؛ بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین و اخذ خسارت حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران در دستور کار اعضای شورای شهر قرار گرفت.

در این جلسه مجتبی شفیعی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به این اصلاحیه گفت: این لایحه برای افزایش نرخ خسارت حمل بار اضافه وسایل حمل باری است که سال گذشته به تصویب شورای شهر رسید و موضوع از این قرار است؛ وسایل نقلیه که به دلیل بار اضافه موجب خسارت می‌شوند به وزارت راه و شهرسازی معرفی می‌شوند تا خسارت را پرداخت کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران بیان کرد: پیشنهادم این است که عدد بیشتر از ۲۵ درصد را برای دریافت خسارت درنظر بگیریم چرا که باید خسارت از افراد متخلف دریافت کنیم و این ۲۵ درصد پوشش خسارتی را که به وسایل حمل بار وارد می‌کند، ندارد.

در ادامه سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران در پنجاهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین و اخذ خسارت حمل بار اضافه وسایل حمل بار در شهر تهران اظهار کرد: تناژ بالای وسایل حمل بار بعضاً باعث بروز خسارات زیاد به پل‌ها و ابنیه‌های شهری می‌شوند که قبلاً این مساله مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما از سال گذشته این موضوع مورد تاکید قرار گرفته است.

تشکری هاشمی با بیان این‌که میزان جریمه‌های در نظر گرفته شده از ۱۲ هزار تومان آغاز و تا ۲۷۰ هزار تومان، بسته به نوع کامیون یا کامیونت است، تصریح کرد: این مبالغ به واقع به معنای شوخی است! چراکه به عنوان مثال یک بنکر دو تن اضافه بتن خواهد داشت که بیش از یک میلیون هزینه‌بار می‌گیرد اما ۱۲ هزار تومان جریمه می‌دهد!! به همین منظور پیشنهاد داده ایم که حداقل جریمه‌ها به جای ۲۵ درصد، ۴۰ درصد افزایش یابد.

وی درباره جداول فعلی دریافت خسارت از وسایل حمل بار گفت: درحال حاضر برای وسایل حمل بار دو محور خسارت از ۷۰ هزار تومان تا ۱۳۳ هزار تومان، برای وسایل حمل باری که محور دوم قوی‌تر است، خسارت از ۲۶ هزار تومان تا ۲۷۰ هزار تومان و برای وسایل نقلیه ۸ چرخ جریمه از ۱۲ هزار تومان تا ۲۲۰ هزار تومان است.

در ادامه جلسه مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران پیشنهاد داد سهم پلیس به ۱۰ درصد افزایش یابد و در کنار افزایش قیمت کار فرهنگی و تبلیغاتی صورت گیرد.

همچنین در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران در نهایت به لایحه اصلاحیه مصوبه تعیین و اخذ خسارت حمل بار اضافه وسایل نقلیه باری در شهر تهران رأی موافق دادند.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه افزایش بهای خدمات دفع پسماند پزشکی و اصلاح تعیین شیوه محاسبه نرخ این خدمات را به تصویب رسید.

محمد مهدی عزیزی مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران در دفاع از این لایحه اظهار داشت: میزان بهای خدمات در سال گذشته هر کیلو ۱,۷۴۰ تومان بود و در سال جاری با ۱۰۲ درصد افزایش، به ۳,۵۱۰ تومان بابت جمع‏آوری و دفع رسیده است. علت افزایش هم اصلاح شیوه محاسبه است.

غیر از تعیین بهای خدمات دفع پسماند پزشکی، همچنین در این جلسه لایحه افزایش بهای خدمات پسماند عادی نیز به تصویب رسید و اعضای شورای شهر با افزایش ۲۰ درصدی بهای خدمات تخصصی ایمنی و آتش نشانی موافقت کردند.

افزایش بهای برخی از خدمات

اعضای شورای اسلامی شهر تهران لایحه بهای خدمات قابل عرضه در سازمان بهشت زهرا را به تصویب رساندند که بر مبنای آن بهای خدمات قابل عرضه در سال ۱۴۰۱ به صورت پلکانی از ۱۰، ۲۰ و ۲۵ رشد خواهد داشت.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران صبح امروز بررسی لایحه بهای خدمات مدیریت پسماندهای ساختمانی و عمرانی را روی میز بررسی قرار دادند و عزیزی نماینده شهرداری تهران در پسماند اظهار کرد: بابت نظارت بر جمع‌آوری و دفع پسماندهای ساختمانی و عمرانی پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی بهای خدمات را مطرح کردیم. در سال ۱۴۰۰ هر مترمکعب ۳,۵۰۰ تومان بود که این رقم ۵۰ درصد افزایش می‌یابد.

مهدی پیرهادی نیز درباره لایحه اجاره بها خدمات کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران گفت: اجاره بهای خدمات کیوسک‌ها ۲۵ درصد طبق روال عرف افزایش پیدا کرده است فقط برای افرادی که تعهداتشان در سال ۱۳۹۹ انجام دهند، ۳۵ درصد از موضوع قرارداد آنها در آن مقطع زمانی کسر می‌شود.

در جلسه امروز، اعضای شورای شهر لایحه حق بهره برداری غرف به تفکیک نوع کاربری در بازارهای میادین میوه و تره بار و فرآورده‌های کشاورزی را با ۲۰ رأی موافق به تصویب رساندند.

در همین رابطه ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران گفت: قیمت پایه غرفه‌ها برای مزایده امروز بررسی می‌شود. در سازمان بر این نکته تاکید داریم که یک قیمت پایه می‌بایست برای مزایده تعیین شود. در این خصوص فرمولی را داریم که بر اساس ۵۰ درصد آخرین قیمتی که سال گذشته این غرفه‌ها به مزایده گذاشته شدند واگذار شوند این در حالی است که ما در این زمینه به این نکته توجه کردیم که تعداد از غرفه‌ها هستند که نمی‌توانند خرج خودشان را تأمین کنند.

در جلسه شورای شهر نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر تهران با ۱۹ رأی موافق لایحه بهای خدمات سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران را به تصویب رساندند.

در همین خصوص نرگس معدنی پور رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: سازمان فرهنگی هنری در دوره‌های آموزش مهارت‌های چهارگانه اجتماعی_ فرهنگی، عمومی _ علمی، ادب و هنر، دین و اخلاق به ارائه خدمات به شهروندان می‌پردازد که بهای خدمات در این دوره‌ها و خانه‌های کودک شهر شکوفه‌ها برای سال ۱۴۰۱ با افزایش ۲۵ درصدی نسبت به تعرفه‌های سال ۱۴۰۰ پیشنهاد شده است.

وی با اشاره به پیشنهادات کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در خصوص این لایحه بیان داشت: در خصوص کتابخانه ها ۲۰ درصد افزایش قیمت وجود دارد به نحوی که بهای خدمات در این بخش به ۱۸ هزار تومان خواهد رسید و در مورد تعرفه موزه‌ها و باغ موزه‌ها که توسط سازمان فرهنگی و هنری پیشنهاد داده شده قاعدتاً می‌بایستی از مصوبه دی ماه سال جاری شورای اسلامی شهر تهران در خصوص سیاستگذاری مدیریت موزه‌های تحت مالکیت شهرداری تهران تبعیت شود.

انتهای پیام/
مهر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

چهار × 5 =

اخبار استان سمنان

اخبار سیاسی