تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
FATF چگونه فشار معیشتی بر مردم را افزایش خواهد داد؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رجوع به اظهارات مقامات آمریکا نشان می‌دهد که هدف فشار حداکثری این کشور، معیشت مردم ایران است تا با ایجاد اختلال در معیشت مردم، به حکومت برای تن دادن به خواسته‌های آنها، فشار آورند.

به گزارش مرآت، رجوع به اظهارت مقامات ایالات متحده آمریکا نشان می‌دهد که هدف فشار حداکثری این کشور، معیشت مردم ایران است تا با ایجاد اختلال در معیشت مردم، به حکومت فشار آورند تا جمهوری اسلامی ایران به خواسته‌های ایالات متحده آمریکا تن بدهد.

به عنوان مثال، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته است ایران اگر می‌خواهد مردمش غذا بخورند باید به حرف آمریکا گوش بدهد.

اما آمریکا چگونه می‌خواهد با استفاده از تحریم‌ها معیشت مردم را هدف قرار دهد؟ اگر آمریکا بر روی تبادلات تجاری ایران اشراف و تسلط داشته باشد، می‌تواند تجارت خارجی ایران (اعم از صادرات و واردات) را محدود به تجارت بشردوستانه، یعنی اقلام دارویی و غذایی کند و در نتیجه بر روی معیشت مردم اثر بگذارد.

چارچوبی که آمریکا برای تجارت بشردوستانه با ایران تعیین کرده است، بیشتر از آنکه تسهیلی در تجارت اقلام بشردوستانه به وجود بیاورد، یادآور مکانیزم نفت در برابر غذای عراق در دهه ۹۰ میلادی است. در مکانیزم نفت در برابر غذای عراق، کل زنجیره‌ی تجارت بشردوستانه و حتی توزیع مواد غذایی و دارویی بین مردم نیز تحت نظارت و کنترل آمریکا بود.

اکنون بیشتر تجارت ایران در فضایی صورت می‌گیرد که آمریکا آن را پولشویی و تأمین مالی تروریسم تلقی می‌کند؛ زمانی که این فضا به واسطه اجرای استانداردهای FATF و تعهد حقوقی ایران مبنی بر جلوگیری از پولشویی و تأمین مالی تروریسم روشن شود، تجارت ایران تنها به کانال بشردوستانه محدود خواهد شد و از این طریق آمریکا قادر خواهد بود با تنظیم روابط تجاری ایران بر روی معیشت مردم فشار وارد نماید.

منبع: مهر

انتهای پیام/م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه