دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

تشریح اآخرین وضعیت کرونا در استان سمنان از زبان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان:
90نفر در بیمارستان های استان بستری هستند/ بستری شدن 26نفر طی 24 ساعت اخیر/ احتمال افزایش تعداد جان باختگان طی روزهای آینده
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان گفت: ۹۰ بیمار مشکوک یا مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های ولایت دامغان، کوثر سمنان و معتمدی گرمسار بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مرآت، نوید دانایی، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان در جلسه ستاد مقابله با کرونا در اسنان سمنان گفت:بیشتر پیش بینی هایی که از ماه‌های قبل در ارتباط با افول یا شیوع کرونا انجام شد،‌ نادرست بود و این ویروس باوجود افزایش دمای هوا فروکش‌ نکرده است.

دانایی اظهار کرد:از زمان شیوع کرونا ویروس تاکنون ۷۶۰ نفر در بیمارستان های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان به دلیل ابتلا به این بیماری بستری شدند که ۸۰ درصد از این افراد با بهبودی از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

وی تصریح کرد: اکنون ۹۰ بیمار مشکوک یا مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های ولایت دامغان، کوثر سمنان و معتمدی گرمسار بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان با بیان اینکه روند مراجعه بیماران سرپایی مشکوک به کرونا ویروس به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان در روزهای گذشته افزایش یافته است، ابراز کرد: باتوجه به افزایش‌ مراجعه سرپایی، احتمال افزایش بستری ها در تخت‌های معمولی و ویژه بیمارستان‌ها و احتمال جان باختن افراد مبتلا و بستری شده در هفته های آینده وجود خواهد داشت.

دانایی بی توجهی مردم به پروتکل های بهداشتی را یکی از عواما اوج گیری کرونا دانست و افزود:در اواخر اسفند ۹۸ براساس آمار، رعایت دستورالعمل های بهداشتی از سوی مردم استان به میزان ۹۰ درصد بود ‌که این آمار در هفته های گذشته کاهش قابل توجهی داشت که این امر در شیوع دوباره کرونا ویروس تاثیر گذار بود.

وی از بستری شدن 26 بیمار مبتلا به کرونا طی 24ساعت اخیر خبر داد و گفت:از‌‌ مجموع ۹۰ بیمار مبتلا به کرونا ویروس در بیمارستان های تحت مدیریت دانشگاه علوم پزشکی سمنان، ۲۶ بیمار در روز گذشته بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان اضافه کرد: آمادگی لازم از سوی بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان برای پذیرش بیماران مبتلا به کرونا ویروس وجود دارد اما مردم با رعایت نکات بهداشتی از افزایش تعداد مبتلایان جلوگیری کنند.

دانایی با اشاره به تلاش کادر درمان استان سمنان گفت: فرسودگی نیروی انسانی به دلیل انجام‌کارهای طاقت فرسا در ماه های گذشته و درمان همزمان بیماران کرونایی و غیرکرونایی فشار کار را برای کارکنان در بیمارستان ها و دانشگاه علوم پزشکی سمنان را دوچندان کرده است.

وی با اعلام هشدار نسبت به عادی انگاری کرونا ویروس، آن را یک چالش اساسی در مهار این ویروس دانست و گفت: همچنان مردم از حضور در اجتماعات، مراسم عروسی، عزا،‌‌‌ جشن‌ تولد و... خودداری کنند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی سمنان از قرمز شدن وضعیت گرمسار خبر داد و افزود: اکنون شهرهای آرادان ، دامغان و سمنان براساس رنگ بندی شیوع کرونا ویروس در وضعیت نارنجی، سرخه در وضعیت زرد و گرمسار و مهدیشهر در وضعیت قرمز قرار دارند.

دانایی ادامه داد: در مناطقی که وضعیت شهرستان از نظر شیوع کرونا ویروس قرمز است محدودیت هایی که از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ویروس وضع شده است، اعمال می شود.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.