تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

معاون فنی منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان:
500 میلیون تومان به طرح تعمیم ترسیب کربن دامغان اختصاص می‌یابد
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با بیان اینکه اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در روستاهای جنوب دامغان یک الگوی ملی است، گفت:۵۰۰ میلیون تومان به این طرح اختصاص خواهد یافت.

به گزارش مرآت، علی اصغر جلالی  از نحوه اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در روستاهای جنوب شهرستان، با اشاره به اینکه اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در اقتصاد مقاومتی خانواده ها در مناطق محروم نقش مهم و بسزایی دارد، گفت: اجرای این پروژه در سطح ۱۱ روستای محروم برگرفته از یک الگوی ملی است که توسط دفتر عمران سازمان ملل و با همکاری سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از سال ۹۱ عملیات اجرایی و میدانی آن رسما آغاز شده است.

وی با بیان اینکه نیم میلیارد تومان برای این طرح در آینده نزدیک پرداخت خواهد شد، افزود: اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن یکی از پروژه های موفق در زمینه مشارکت روستائیان در طرح مدیریت مشارکت منابع طبیعی و توسعه پایدار روستایی بوده که به عنوان پروژه تعمیم ترسیب کربن شناخته و معرفی شده است.

معاون منابع طبیعی استان سمنان گفت: این استان دارای ۹میلیون و ۷۰۰ هکتار وسعت است که از این میزان ۲۰۰ هزار هکتار آن را بخش کشاورزی و ۱۰۰ هزار هکتار را بافت مسکونی وما بقی را سایر بخش ها تشکیل می دهد لیکن یکی از اهداف اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در مناطق محروم بهر ه‌گیری از اعتبارات جهانی محیط زیست است چرا که ما معتقد هستیم اگر می خواهیم اقتصاد کشور را پایدار کنیم باید بتوانیم در اجرای طرح های ملی و بین المللی گام های مثبتی برداریم.

جلالی بیان کرد: ظرفیت سازی در سطح محلی، توانمند سازی مردان و زنان روستایی، ایجاد اشتغال، جلب مشارکت روستائیان در راستای احیاء و مدیریت اقتصاد خانواده و منطقه و مشارکت در سطح جوامع محلی به عنوان اهداف اصلی در اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن به شمار می آیند.

وی ضمن بیان اینکه تلاش ما بر این است که تمام مدیریت جوامع محلی به خصوص در حوزه زنان را در مناطق اجرای این پروژه ها تقویت کنیم تا مشارکت جوامع محلی به صورت کامل و همه جانبه شکل گیرد، جلالی افزود: در حال حاضر ۱۰۴ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت را برای اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن شناسایی شده اند که اجرای این پروژه در این تعداد از روستاهای استان گسترش پیدا خواهند کرد.

معاون اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان آگاه سازی، اعتماد سازی، ایجاد انگیزه در جوامع محلی، سازماندهی و بسیج جوامع محلی در روستاها برای مشارکت هرچه بیشتر اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن را از دیگر اهداف و مزایای اجرای این پروژه ملی و بین المللی دانست.

جلالی افزود: کشت زعفران، تولید نهال، آرایش و پیرایش زنانه و مردانه، کشت گلخانه، دامداری، مانتو دوزی، کیف دوزی و بافت تابلو فرش از مهمترین کارهای زنان و مردان در قالب اجرای پروژه تعمیم ترسیب کربن در روستاهای جنوب شهرستان دامغان استان سمنان است.

انتهای پیام/ع

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه