تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌:    
۹۰ درصد از متقاضیان مشاغل خانگی در سمنان زنان هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: بیش از ۹۰ درصد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در استان را زنان شامل می‌شوند که نشاندهنده نقش‌آفرینی زنان در عرصه کار و تولید است.

به گزارش مرآت، اسماعیل غنیان  مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌، گفت : سهمیه استان سمنان برای سال ۹۸ در بخش مشاغل خانگی ۵۶ هزار میلیارد ریال است و اکنون ۱۶۴ طرح به ارزش ۲۰ هزار و ۳۴۰ میلیون ریال به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی ادامه داد: متقاضیان تسهیلات مشاغل خانگی باید پس از ثبت نام در سامانه ملی کارا و مراجعه به دستگاه مورد نظر، مدارک مورد نیاز را به منظور بررسی به دبیرخانه کارگروه اشتغال تحویل دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ تصریح کرد: تعداد زیادی از متقاضیان برای فعالیت در زمینه صنایع دستی مانند قالیبافی، گلیم‌بافی، کشاورزی، کشت گیاهان دارویی و خیاطی درخواست تسهیلات مشاغل خانگی ارایه داده‌اند.

وی تصریح کرد: یکی از راهبردهای اصولی برای رونق تولید و اشتغال پایدار، حمایت از کسب و کار خانگی با تکیه بر ظرفیت‌های بومی است و در سال های گذشته این طرح به دلیل ارزان و کم‌هزینه‌ بودن و درآمدزایی بالا با استقبال آحاد مردم و به ویژه زنان مواجه شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ یادآور شد: تسهیلات مشاغل خانگی از تیر ۹۸  ابلاغ شد و تا ابلاغ اعتبار سال آینده فرصت جذب دارد.

غنیان بیان کرد: سال گذشته سهمیه استان سمنان از تسهیلات مشاغل خانگی حدود ۱۱۲ میلیارد ریال بود که حدود ۹۲ درصد سهمیه اعتباری در قالب تسهیلات پرداخت شد.

 مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان‌ گفت: سال گذشته یک هزار و ۷۴۴ طرح برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌ها معرفی شد که یک هزار و ۲۳۲ طرح برای دریافت تسهیلات در بانک‌ها تایید شد و بقیه برگشت خورد.

براساس آمار از سال ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۷ حدود ۲۱۸ هزار مورد مجوز مشاغل خانگی در کشور صادر شد و از این تعداد ۱۱۳ هزار نفر تسهیلات دریافت کردند و بیش از ۱۶۵ هزار فقره مشاغل خانگی در این مدت ایجاد شد.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه