تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

آغاز هفته سلامت گوارش در کشور؛   
۷۵ درصد ایرانی ها گرفتار چاقی و اضافه وزن هستند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
هفته سلامت گوارش از دوم تا نهم خرداد ۹۹ با شعار «میکروبیوم و دستگاه گوارش»، در استان های مختلف کشور برگزار می شود.

به گزارش مرآت، سید محمد مهدی میرناصری دبیر اجرایی هفته سلامت گوارش، گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا، تصمیم گرفته شد تا برنامه های هفته سلامت گوارش در قالب وبینار برگزار شود.

وی با اعلام اینکه برنامه های هفته سلامت گوارش تا ۱۷ خرداد ادامه خواهد داشت، افزود: این برنامه ها بیشتر برای پزشکان است.

میرناصری ادامه داد: در هر استان برای برگزاری هفته سلامت گوارش، یک دبیر علمی و یک کمیته علمی داریم.

رضا ملک زاده رئیس هفته سلامت، با عنوان این مطلب که انسان سالم معمولاً بیش از ۱۰۰ تریلیون باکتری و میکروب در بدنش دارد، گفت: این تعداد، ۱۰ برابر سلول های بدن انسان است.

وی افزود: در گذشته خیلی به نقش بیماری زایی و سلامت باکتری ها و میکروب ها توجه نمی شد، اما از اول قرن ۲۱ بود که انسان و علم پزشکی و بیولوژیست ها در این مسیر قرار گرفتند به طوری که هر سال نزدیک به ۹ هزار مقاله علمی در همین ارتباط منتشر می شود.

رئیس هفته سلامت گوارش، تاکید کرد: میکروب ها نقش بسیار مهمی در سلامت و بیماری انسان دارند. تغییر میکروبیوتا که عمدتاً باکتری هستند، در این بین نقش مهمی دارند. هر کسی یک نوع میکروبیوتا دارد که عوامل تغییرزای میکروبیوتا شامل چند عامل است.

ملک زاده ادامه داد: این عوامل تغییرزای میکروبیوتا، شامل نوع تولد طبیعی و سزارین، شیر مادر، رژیم غذایی، بهداشت دهان و دندان، سن تقویمی، مصرف داروها و منطقه جغرافیایی محل زندگی است.

وی با عنوان این مطلب که یکی از مشکلات سلامت ایرانی ها بهداشت دهان و دندان است، افزود: ۹۰ درصد میکروبیوتا در لوله گوارش هستند.

ملک زاده، شناخت میکروب هایی که باعث بیماری می شوند را مورد اشاره قرار داد و گفت: به عنوان مثال، مشخص شده که میکروب هلی کوباکتر، عامل ۸۵ درصد موارد سرطان معده است.

وی افزود: یکی از مشکلات جامعه ایرانی، چاقی و اضافه وزن است. به طوری که بیش از ۷۵ درصد ایرانی ها یا چاق هستند و یا اینکه اضافه وزن دارند. همین مسئله عامل بروز بیماری هایی همچون دیابت، سکته و برخی سرطان ها است.

مهر

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه