شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

 مدیرکل انتقال خون استان سمنان:   
۴ پایگاه خونگیری استان سمنان در ماه رمضان فعال است
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل انتقال خون استان سمنان، با بیان اینکه روزه داری خون دادن منافاتی ندارد، گفت: چهار پایگاه در شهرستان‌های شاهرود، سمنان، دامغان و گرمسار میزبان روزه داران برای اهدای خون است.

به گزارش مرآت، پژمان صالحی فرد ضمن بیان اینکه نیاز به خون همیشه در استان سمنان وجود دارد، ابراز داشت: خون دادن با روزه داری منافاتی ندارد و لذا از مردم متدین و خداجوی استان می‌خواهیم تا با مراجعه به چهار پایگاه انتقال خون در سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

وی با بیان اینکه اهدای خون، اهدای یک زندگی است، افزود: به‌جز پایگاه انتقال خون گرمسار که تنها صبح‌ها نسبت به خون گیری اقدام می‌کند، سه پایگاه دیگر در سطح استان بعد از افطار نیز باز هستند.

روزه‌داران می‌توانند خون بدهند

مدیرکل انتقال خون استان سمنان گفت: پایگاه‌های انتقال خون شاهرود، سمنان و دامغان در نوبت بعد از افطار از ساعت ۲۱ تا ۲۴ و در شب‌های قدر تا یک بامداد پذیرای اهداکنندگان و نیک اندیشان استان سمنان خواهند بود.

صالحی فر با بیان اینکه شرایط بدنی افراد به خون دهی آنها مرتبط است و روزه داران می‌توانند با خوردن افطاری سبک و نوشیدن مایعات فراوان بعد از افطار به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند، ابراز کرد: استان سمنان میانگین روزانه به ۳۰ واحد پلاکت نیاز دارد و اهدا کنندگان در هنگام اهدای خون به این نیاز استان نیز دقت نظر داشته باشند.

وی با بیان اینکه معمولاً در تهیه فرآورده‌های خونی مانند پلاکت طی روزهای نخست ماه رمضان که تعداد مراجعان کم می‌شود و مشکلاتی به وجود می‌آید، افزود: نیاز اهدای پلاسما به طور روزانه وجود دارد چرا که این فرآورده خونی عمر کوتاهی در حد سه روز دارد در نتیجه نیاز به آن نیز بیشتر است.

مهر

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه