تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان دامغان:
۴۸۰۰ تن زردآلو از باغ‌های دامغان برداشت شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیر جهادکشاورزی شهرستان دامغان گفت: چهار هزار و ۸۶۰ تن زردآلو از بیش از ۵۰۰ هکتار از باغ‌های این شهرستان برداشت شد.

به گزارش مرآت، سید محسن طباطبائیان گفت: زردآلو یکی از محصولات پرطرفدار در بین باغداران دامغان است که درخت آن در بسیاری از باغ ها به وفور دیده می شود. 
وی ادامه داد: در سال جاری، از ۵۳۷ هکتار باغ زردآلو در شهرستان دامغان ۲۱۳ هکتار در مناطق شمالی شهرستان دچار سرمازدگی دیررس بهاره شد که کاهش تولید این محصول را به دنبال داشت. 
طباطبائیان اظهار داشت: برداشت زردآلو از اوایل تیر در شهرستان دامغان آغاز شد و هم اکنون برداشت کامل شده است. 
وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب این محصول، ۳۲۴ هکتار از اراضی دارای زردآلو در دامغان از عملکرد بالایی برخوردار بودند که منجر به تولید بیش از ۴.۵ هزار تن شد. 
طباطبائیان افزود: بیشتر میزان باغ زردآلو  مربوط به مناطق رودبار و حومه دامغان است اما در اکثر باغ‌های دامغان، تعدادی درخت زردآلو قابل رویت است. 
وی، به چگونگی توزیع زردآلو از باغ‌های دامغان در بازار آزاد اشاره کرد و گفت: ۳۰ درصد از زردآلوی تولیدی توسط باغداران دامغانی در داخل شهرستان مصرف و بقیه به دیگر شهرهای استان سمنان و استان های همجوار ارسال شد.
مدیر جهادکشاورزی شهرستان دامغان ادامه داد: ارائه تسهیلات به باغداران به ازای هر هکتار ۴۰ میلیون ریال و تحویل نهال به صورت یارانه ای به باغداران، از خدمات جهاد کشاورزی در این خصوص است.
شهرستان دامغان دارای بیش از ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی است که نزدیک به ۳۰ درصد از آن به سامانه های نوین آبیاری مجهز شده است و قیاسی، قوامی و رجبعلی از ارقام زردآلو در شهرستان دامغان است.
۳۵ درصد اشتغال دامغان در حوزه کشاورزی است که پنج هزار باغدار و کشاورز در این بخش مشغول فعالیت هستند.

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه