شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
۴۰ میلیارد ریال برای طرح سوادآموزی در سمنان هزینه می‌شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۴۰ میلیارد ریال در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برای اجرای طرح‌های سوادآموزی از محل اعتبارهای ملی در استان سمنان هزینه می‌شود.

به گزارش مرآت، اسماعیل ادهم معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: در سال تحصیلی جاری چهار هزار و ۸۳۶ تن در کلاس‌های سوادآموزی استان سمنان شرکت می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: در سال گذشته ۲۵۰ نفر وظیفه آموزش به افراد بی‌سواد را در استان برعهده داشتند که در سالجاری برای اجرای طرح‌های سوادآموزی این رقم به ۳۴۰ نفر افزایش یافته است.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان ادامه داد: تاکنون ۶۰ نفر برای پذیرش آموزش در طرح‌های سوادآموزی در استان سمنان اعلام آمادگی کردند و تا ماه‌های آینده تعدادی دیگری افراد مدنظر برای اجرای آموزش در بخش سوادآموزی جذب می‌شوند.

ادهم اضافه کرد: به ازای هر فردی که در استان سمنان باسواد شود، آموزش‌دهنده مبلغ هشت میلیون و ۸۰۰ هزار ریال دریافت می‌کند.

وی تصریح کرد: برای اجرای طرح دوران انتقال بخش سوادآموزی و تکمیل سواد به ترتیب ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال و  یک میلیون و ۱۶۰ هزار ریال به آموزش‌دهنده پرداخت می‌شود.

ادهم افزود: به ازای اجرای باسوادی برای یک تن از اتباع در استان سمنان به فرد آموزش‌دهنده ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت می شود و در مرحله انتقال به فرد آموزش‌دهنده در این بخش هفت میلیون و ۵۰۰ هزار ریال پرداخت می‌شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان تصریح کرد: اگر فرد سوادآموز با اجرای طرح خودآموزی باسواد شود مبلغ هفت میلیون و ۹۵۰ هزار ریال و افراد نابینا، ناشنوا و چند معلولیتی اگر باسواد شوند ۱۸ میلیون ریال دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه