دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

رئیس اداره منابع طبیعی دامغان:    
۲۵۰ هزار مترمکعب رواناب در دامغان ذخیره شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
رئیس اداره منابع طبیعی دامغان گفت: ۲۵۰ هزار مترمکعب رواناب ناشی از بارندگی‌های اخیر در شهرستان دامغان ذخیره شد.

به گزارش مرآت، علی‌اکبر عباسی راد رئیس اداره منابع طبیعی دامغان با بیان اینکه بیش از ۲۵۰ هزار مترمکعب رواناب ناشی از بارندگی در پشت سازه‌های آبخیزداری دامغان ذخیره‌شده است، گفت: این موضوع به‌خوبی نشان می‌دهد که سازه‌های آبخیزداری توانسته از ایجاد صدمه و آسیب به اراضی مسکونی و کشاورزی جلوگیری کند.

او با بیان اینکه اهمیت سازه‌های آبخیزداری در مهار و کنترل سیل چه در مناطق بالادست و چه در دامنه‌ها و اراضی پایین‌دست کاملاً مشهود است، افزود: سازه‌های آبخیزداری قادر هستند بیش از دو میلیون مترمکعب آب را مهار یا ذخیره‌سازی کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی دامغان بابیان اینکه بیش از ۴۰ دستگاه سازه‌های آبخیزداری در شهرستان احداث‌شده است، ابراز داشت: هدف از ساخت این سازه‌ها جلوگیری و مهار سیل و همچنین نفوذ آب به داخل خاک و تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی عنوان‌شده است.

عباسی راد ضمن بیان اینکه سازه‌های آبخیزداری احداث‌شده در شهرستان دامغان شامل بند‌های سنگ و ملات در بالادست و بند‌های خاکی و تورکینست‌ها در پایین‌دست هستند، در ادامه تصریح کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار مترمکعب عملیات سنگ و ملات و بیش از ۳۰۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی در شهرستان انجام‌گرفته است.

او با بیان اینکه سه حوزه آبخیزداری شامل سد شهید شاهچراغی، کویر حاج علی‌قلی و کویر مرکزی در دامغان وجود دارد، افزود: در سازه‌های آبخیزداری تلاش شد تا جوامع بومی و محلی نیز به کار گرفته شوند قطعاً حضور مردم می‌تواند بهترین نقش را در حفظ منابع طبیعی داشته باشد.

باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.