شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

معاون صنعت، معدن و تجارت سمنان:    
۱۴۴۹ تخلف اصناف استان سمنان تشکیل پرونده شد
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: یک هزار و ۴۴۹ فقره تخلف از واحدهای صنفی استان در چهار ماه ابتدایی ۹۸ کشف و تشکیل پرونده شد.

به گزارش مرآت، مهدی یحیایی اظهار کرد: ۱۹ هزار و ۸۳۰ مورد بازرسی از واحدهای صنفی در این مدت به منظور رصد وضعیت بازار کالا و خدمات و به ویژه کالاهای اولویت دار و نظارت بر مراکز فعال تجاری و اقتصادی انجام شد.

وی بیان کرد: یک هزار و ۴۴۹ مورد تخلف مانند گرانفروشی، کم فروشی، فقدان درج قیمت، صادرنکردن صورتحساب، و تقلب، در این بازرسی های نظارتی ثبت شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: یک هزار و ۴۴۹ فقره پرونده تخلف به ارزش ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تشکیل و برای بررسی و صدور رای به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

وی تصریح کرد: صنف های میوه و تره بار، نانوایی، خشکبار، پوشاک، لوازم خانگی و فروشندگان قند و شکر، در صدر تخلف‌کنندگان قرار دارند.

وی با اشاره به تخلف ۱۱۰ میلیون ریالی سه واحد لبنی به علت گرانفروشی، اضافه کرد: چهار واحد فروش برنج که محصول ایرانی را با نمونه خارجی مخلوط می کردند، شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

یحیایی با اشاره به پیگیری تمام گزارش های واصله با بررسی ها و بازرسی ها، ادامه داد: ۸۶۸  گزارش مردمی به سامانه رسیدگی ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام شد.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کننده سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: ۵۲ تیم بازرسی از واحدهای صنفی از ابتدای سال تا پایان تیر بازرسی انجام دادند.

تعداد کل واحدهای صنفی استان سمنان با احتساب مشاغل خانگی بیش از ۴۸ هزار واحد است، یعنی به ازای هر ۱۴ نفر یک واحد صنفی وجود دارد، این شاخص در کشور به ازای هر ۱۶ نفر یک واحد صنفی است.

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه