دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

خطیب‌زاده در نشست خبری:
گزارشی از حمله پهپادی به یک فرمانده سپاه دریافت نکردیم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: گزارشی از حمله پهپادی به یک سردار سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه نشنیدیم.

به گزارش مرآت، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه صبح امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری اظهار کرد: شهید فخری‌زاده اسوه‌ای و نشانه‌ای و چراغ راهنمایی برای فرزندان ایران اسلامی خواهد بود و این را باید بدانیم خون شهید زاینده است.

وی به رویدادهای دیپلماتیک هفته اخیر اشاره کرد و گفت: ۵ آذر یک سفر کوتاهی به افغانستان داشتم و علاوه بر ملاقات‌های رسمی، دیدارهایی با اصحاب اندیشه داشتیم و با گروه‌های مرجع صحبت‌هایی داشتیم. در حوزه مسائل فرهنگی یک رابطه راهبردی انجام نمی‌شود مگر اینکه یک پیوست فرهنگی و مردمی وجود داشته باشد.

خطیب‌زاده ادامه داد: ۵ آذر تبادل زندانیان را داشتیم و ۳ تن از زندانیان ایرانی با یک زندانی استرالیایی مبادله شدند و این تبادل در تهران پس از تشریفات قانونی انجام گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بعد از شهادت محسن فخری زاده تعداد بسیاری از کشورها این اقدام را محکوم کردند و با آقای ظریف تماس داشتند. مقامات افغانستان، سوریه، عمان، عراق، جمهوری آذربایجان، افغانستان، کویت و دفتر سیاسی حماس تماس‌هایی را گرفتند و در تمامی این تماس‌ها این ترور محکوم شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خبر برخی رسانه‌های عراقی در خصوص شهادت یکی از سرداران سپاه پاسداران در مرز عراق و سوریه بر اثر یک حمله پهپادی صحت دارد؟، گفت: ما گزارشی از این موضوع نشنیدیم و بیشتر خبرسازی به نظر می‌آید. سخنگوی ستاد کل نیروهای مسلح باید در این خصوص صحبت کند. هنوز خبری به صورت موثق در این ارتباط دریافت نکردیم.

خطیب‌زاده در پاسخ به سوالی درخصوص حکم ۲۰ سال زندان برای اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی در بلژیک، گفت: آقای اسدی قربانی یک توطئه شد که یک سر آن گروهک منافقین و  یک سر دیگرش همین کمپین ایران است. ما با جدیت و قوت مسیر خودمان را ادامه می‌دهیم تا از منافع تک تک شهروندان ایرانی بویژه آقای اسدی، به دلیل مصونیت‌هایی که داشتند و این مصونیت‌ها توسط چند دولت اروپایی نقض شده است، حراست کنیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درخصوص بدهی کره جنوبی به ایران، گفت:  یک بدهی تاریخی برای کره جنوبی به ملت ایران باقی ماند. موارد جزئی که در حال اتفاق است به هیچ وجهی قابل قبول نیست. تحریم‌های فراقانونی و فراسرزمینی ایالات متحده هیچ بهانه ای نیست که کره جنوبی در طرف اشتباه تاریخ کنار انهایی قرار بگیرد که فشار حداکثری به ملت ایران آوردند.

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.