شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    

کوبا صادرات واکسن کرونا را با ارسال به ویتنام آغاز کرد

تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کوبا اعلام کرد واکسن کرونای سه دز خود را برای اولین بار صادر کرده‌است و محموله اولیه به عنوان بخشی از قرارداد تامین پنج میلیون دز واکسن کرونا برای ویتنام به این کشور ارسال شده است.

به گزارش مرآت به نقل از رویترز کوبا روز شنبه اعلام کرد  واکسن کرونای سه دز  خود را برای اولین بار صادر کرده‌است و محموله اولیه به عنوان بخشی از قرارداد تامین پنج میلیون دز واکسن کرونا برای ویتنام به این کشور ارسال شده است.

دانشمندان کوبا سه واکسن تولید داخلی  علیه کوید-19 تولید کرده‌اند که همه آن‌ها در انتظار دریافت تایید رسمی از سازمان بهداشت جهانی هستند.

شرکت داروسازی دولتی بیوکوبافارما ، خبر صادرات واکسن خود را در روز شنبه در توییتر منتشر کرد. این شرکت هفته‌ی پیش نیز اعلام کرده بود تا کنون در راستای طرح ایمن سازی 90 درصد از شهروندان کوبایی که قرار است تا ماه نوامبر به پایان برسد، دزهای کافی را تولید کرده‌است.

بیوکوبافارما  می‌گوید سالانه ظرفیت تولید ۱۰۰ میلیون دز واکسن‌های آبدالا، سوبرانا۲ و سوبرانا پلاس را دارد، که به گفته‌ی این شرکت خطر بیماری شدید یا مرگ ناشی از کوید را تا ۹۰ درصد کاهش داده‌است.

ملت‌های حوزه کارائیب تا کنون از این بیماری همه‌گیر آسیب زیادی دیده‌اند و صادرات حیاتی آن‌ها مانند گردشگری سقوط کرده‌است. همچنین  فراگیری کرونا باعث کمبود غذا، دارو و سایر کالاهای اساسی در این کشورها شده است.

مایدا مائوری ، نایب رئیس شرکت بیوکوبافارما گفته است هنگامی که اهداف تامین داخلی محقق شد، کوبا عرضه واکسن به کشورهایی از جمله ایران و ونزوئلا را آغاز خواهد کرد. ویتنام، آرژانتین و مکزیک ابراز امیدواری کرده‌اند به زودی واکسن‌های کوبا را تولید کنند. این در حالی است که هم اکنون نیز تعدادی از کشورها از سایر داروهای کوبا در پروتکل‌های درمانی کووید -19 خود استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

فارس

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.