شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
کشتار مرغ در کشتارگاه‌های سمنان از ۱۴ میلیون قطعه فراتر رفت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ۱۴ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۶۰۷ قطعه مرغ گوشتی سال گذشته در کشتارگاه های استان کشتار شد.

به گزارش مرات،حمیدرضا حسینی در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت: ۱۴ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۶۰۷ قطعه مرغ گوشتی در کشتارگاه های استان سال ۹۸ کشتار شد که ۱۶۸ هزار و ۲۹۳ کیلوگرم مرغ گوشتی ناسالم در کشتارگاه‌ها شناسایی و ضبط و نابود شد.

حسینی بیان کرد: در استان سمنان هشت کشتارگاه طیور فعال است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۳۰ هزار و ۶۸۰ کیلوگرم گوشت و فرآورده‌های گوشتی ناسالم سال ۹۸ در این استان ضبط و به صورت بهداشتی نابود شد.

وی خاطرنشان کرد: ۱۰۶ هزار و ۶۲۳ راس دام در پنج کشتارگاه‌ استان سمنان سال ۹۸ کشتار شد که ۱۱ هزار و ۸۹۳ کیلوگرم ناسالم شناسایی و نابود شد.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان بیان کرد: در بازرسی‌های انجام شده در سال گذشته، ۳۳۱مورد نمونه‌گیری از فرآورده‌های دامی مشکوک به منظور بررسی سلامت محصول انجام شد.
وی تصریح کرد: ۵۹۶ مورد نظارت بر صدور تمدید پروانه بهداشتی واحدهای پرورشی مانند دامداری و مرغداری استان در سال گذشته انجام شد.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: کارشناسان دامپزشکی ۱۲ هزار و ۴۸۳ مورد بازدید و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه شیرخام و فرآورده‌های خام دامی در سال ۹۸ انجام دادند که منجر به ضبط ۴۱ هزار و ۸۷۴ کیلوگرم فرآورده‌ ناسالم شد.
۴۹۴ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم‌گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و ۴۰۴ مزرعه پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت جوجه‌ریزی ۱۰ میلیون قطعه در هر دوره و بقیه مربوط به پولت، سایر ماکیان و مرغ اجدادی است.

 

 

 

 

منبع:ایرنا

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه