تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

استاندار سمنان در شورای اداری استان:    
کسانی که انگیزه کافی ندارند خودشان کنار بروند/ اجازه نمی‌دهیم اعتبار نظام خرج بی‌کفایتی برخی از مدیران شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان با بیان اینکه نباید حیثیت و اعتبار نظام خرج بی کفایتی برخی از مدیران شود گفت: کسانی که برای خدمت انگیزه کافی را ندارند جای خود را به سربازان تازه نفس بدهند.

به گزارش خبرنگار مرآت، سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان در جلسه شورای اداری استان که پیش از ظهر امروز با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برگزار شد با بیان اینکه قوای مختلف کشور یک مجموعه واحد هستند گفت: قضاوت آیندگان از عملکرد نظام جمهوری اسلامی قضاوتی واحد خواهد بود لذا همه ما باید تلاش کنیم عملکرد مطلوبی داشته باشیم.

نقش مردم در موفقیت نظام انکارناپذیر است

استاندار سمنان افزود: افرادی که عملکرد نظام را بررسی می کنند خروجی تمام دستگاه ها و قوا را به عنوان عملکرد مجموعه نظام می بینند لذا اگر در برنامه های خود موفق باشیم کلیت نظام سربلند خواهد شد.  

چاوشی با با تاکید بر مردمی بودن انقلاب اسلامی ایران اظهار کرد: نظام ما حاصل انقلابی است که توسط مردم صورت گرفته است لذا موفقیت آن نیز در گرو مشارکت مردم قرا دارد.

وی با اشاره به سخنان امام علی (ع) هنگام پذیرش مسئولیت امت اسلامی پس از 25 سال خانه نشینی گفت: امیرالمومنین (ع) نیز نقش مردم در تحقق اهداف اسلام را نقشی بی بدیل و انکار ناپذیر می دانستند.

نماینده دولت در استان رضایت مردم را شرط صحت حکومت خواند و گفت: هرچه سطح رضایتمندی مردم از عملکرد نظام جمهوری اسلامی بالاتر باشد نظام مقتدرتر خواهد شد.

مشکلات را «درگوشی» منتقل کنید

چاوشی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری سخنان رئیس جمهور در خصوص استان سمنان در هیات دولت تصریح کرد: توصیه های رئیس جمهور به کارگزاران و مدیران استان، منشور خدمت در استان سمنان خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز مردم آزمون و خطا را از مدیران نمی پذیرند افزود: دست کسانی را که در جهت تحقق اهداف نظام گام بردارند می بوسم از همه قوا برای کمک به پیشبرد استان سمنان دعوت می کنم.

استاندار سمنان با هشدار به مدیران، ائمه جمعه و نمایندگان استان برای پرهیز از ایجاد مسائل حاشیه ای در استان گفت: اگر فردی مشکل یا نقصی را در بخشی از استان مشاهده می کند آنرا به صورت درگوشی به ما منتقل کند تا پیگیری کنیم.

چاوشی ادامه داد: ما باید نواقص یکدیگر را با صمیمیت به هم متذکر شویم و اگر این اقدام را انجام ندهیم شرایط برای غیبت و تهمت عده ای فراهم می شود تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.

اجازه نمی دهیم اعتبار نظام خرج بی کفایتی برخی از مدیران شود

وی تصریح کرد: نباید اجازه دهیم حیثیت و اعتبار نظامی که خون هزاران شهید به پای آن ریخته شده است خدای نکرده خرج بی تدبیری و بی کفایتی مدیری شود که دقت لازم را در کار خود ندارد.

استاندار سمنان با بیان اینکه از تمام مدیرانی که در این مسیر نظام را یاری می کنند حمایت خواهد کرد گفت: اگر کسانی نیز توان کافی را ندارند و خسته شده اند خودشان باید زمام امور را بر عهده سربازان تازه نفسی قرار دهند تا امور سرعت بیشتری پیدا کند.

چاوشی تغییرات مدیریتی را خون تازه ای در رگ نظام اداری دانست و تاکید کرد: مطمئنا عموم مدیران استان از انگیزه کافی برای پیگیری امور برخوردار هستند و در روند کارهای خود عذر و بهانه ای نخواهند آورد.

خروجی جلسات متعدد باید مشخص باشد

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد مدیریتی در استان گفت: اینکه مثلا برای کارگروه تسهیل چند جلسه برگزار شده است مهم نیست چراکه باید خروجی آن نیز محسوس و قابل مشاهده باشد.

رئیس شورای برنامه ریزی و تحول اداری استان به تعدد قوانین و مقررات اداری اشاره کرد و گفت: امیدوارم بتوانیم انقلاب اداری را از این استان آغاز کنیم که این امر کمک سایر قوا را نیز می طلبد.

چاوشی با بیان اینکه نظام ناکارآمد اداری بخش اعظمی از توانایی های نظام سیاسی کشور را بلعیده است اظهار کرد: مدیران، شخصیتها و چهره های استان سمنان می توانند نواقص نظام اداری را اصلاح و مدل نهایی خود را به سایر مناطق کشور ارائه کنند.

مدیران استان مراقب اموال عمومی باشند

وی در بخش پایانی سخنان با تاکید بر اهمیت مراقبت از اموال عمومی گفت: برخی مدیران وقتی از خودروی دولتی استفاده می کنند و در دست انداز می افتند می گویند آی کمرم اما وقتی با خودروی شخصی خود در دست انداز می افتند می گویند آی فنرم!

استاندار سمنان خاطرنشان کرد: لازم است همه مدیران استان در استفاده از بیت المال حساسیت لازم را داشته باشند.

گفتنی است پیش از آغاز این جلسه، با دستور استاندار سمنان از ورود تعدادی از مدیران که با تاخیر به جلسه آمده بودند جلوگیری شد.

انتهای پیام/ت

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه