تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
کرونا و ضعف در اطلاع رسانی مسئولان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
شیوع کرونا و انتشار اطلاعات ضد نقیض درباره آمارها و وضعیت این بیماری در استان سمنان یک بار دیگر جای خالی رسانه در نگاه مدیران مدیریت بحران را نشان داد.

به گزارش خبرنگار مرآت، براساس اعلام رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کرونا به استان سمنان رسید و یک نفر در این استان به این ویروس مبتلا شد.

البته هنوز به طور کامل مشخص نیست فرد مبتلا به کرونا در مراکز درمانی کدام شهر استان سمنان بستری است.

در حالی که این روزها کرونا به مهم‌ترین خبر رسانه‌های کشور تبدیل شده و در هر محفلی از هر قشر و صنفی نام این بیماری شنیده می‌شود، به دلیل جدی نگرفتن جایگاه رسانه و اطلاع‌رسانی سریع و شفاف در مورد این بیماری، خبرهای ضد نقیضی در فضای مجازی و حتی رسانه‌های کشور دیده می‌شود.طی روزهای اخیر شایعاتی در خصوص ابتلا و حتی فوت بر اثر کرونا در استان سمنان دست به دست می شد اما هیچ عدد و آمار درست و دقیقی از سوی مسئولان ارائه نشد.

رسانه‌ها به دلیل در اختیار نداشتن منابع اطلاع‌رسانی دقیق و صریح خبرهای مختلفی را منتشر می‌کنند و پس از آن هم ناچار به انتشار تکذیبیه‌ها هستند. این وضعیت قطعاً ریشه در نبود مدیریت واحد و البته حرفه‌ای بر فعالیت‌های رسانه‌ای در شرایط مدیریت بحران دارد.

اگرچه استان سمنان در زمره استان های پاک و آماده برای مقابله با این ویروس قرار دارد، اما اطلاع رسانی به موقع می تواند بر تداوم این امر کمک کند.

پیگیری های خبرنگار مرآت از مسئولان در خصوص کم و کیف وضعیت کرونا در استان سمنان نیز بی نتیجه ماند و اطلاعات معتبر و موثق نیز از سوی مراجع مسئول ارائه نمی شود.

ضعف در پاسخگویی و اطلاع رسانی در شرایطی که مردم به دنبال اخبار معتبر و دقیق هستند باعث می شود بازار شایعات و نقل قول های نادرست داغ شده و لازم است مسئولان امر در چنین شرایطی بر ارائه اخبار دقیق و معتبر اهتمام داشته باشند.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه