تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

یادداشت وارده؛
کاندیداها علل رد صلاحیت خود را شفاف به مردم اعلام کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
اگر منفعت شخصی در میان نیست و آن اعتراض، اعتراض به یک قانون در جهت منافع «مردم» است آخر این پناه بردن به تاریکی و پرده‌پوشی با مردم دیگر چیست؟!

به گزارش خبرنگار مرآت، در پی اعلام رد صلاحیت برخی از نمایندگان فعلی مجلس، چنان‌که انتظار می‌رفت بار دیگر هجمه‌ها به یک نهاد قانونی تشدید شده است؛ «علی مرجبی» یکی از دانشجویان دانشگاه سمنان با ارسال یادداشتی کوتاه به بررسی اجمالی این موضوع پرداخته است. متن این یادداشت را از نظر می‌گذرانید:

عمدتا یک «قانون» هنگامی می‌تواند اعمال شود که با هنجارهای جامعه هماهنگ باشد؛ این هماهنگی سبب می‌شود تا قانون دِفَکتو نشود و همچنان قابلیت اعمال توسط مجری را داشته باشد لذا انتظار می‌رود علی‌الخصوص از آن‌هایی که دائما بر شیپور قانون‌گرایی و مدیریت تخصصی و اصلاح ساختار می‌دمند؛ که به روش صحیح که همان «گفتگو» با جامعه است هنجارها را دستخوش تغییر قرار دهند تا قانون وضع شده از «علت وضع» خود ساقط شده و به شکل دِفَکتو در آید!

در غیر این صورت پنهان‌کاری و اعتراض غیرشفاف به مجری قانونی که به آن معترضند در واقع تایید آن قانون است.

سوالی که مطرح می‌شود چنین است که دقیقا به چه دلیل اشخاصی با ادعای شفافیت و قانون‌مداری و اصلاح امور آنجا که می‌توانند به شکلی «روشمند» قانون موردنظر را ملغی کنند از این کار سرباز می‌زنند و به هنگامه تنگنای عدم دسترسی به قدرت به مجری آن قانون پناه می‌برند تا بلکه فرجی شود!

اگر منفعت شخصی در میان نیست و آن اعتراض، اعتراض به یک قانون در جهت منافع «مردم» است آخر این پناه بردن به تاریکی و پرده‌پوشی با مردم دیگر چیست؟! بهتر نیست معترضین، شفاف علل رد صلاحیت خویش را اعلام کنند تا بتوانند اصلاح‌کننده باشند نه نان خور اصلاح؟

انتهای پیام/ح

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه