تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

معرفی کتاب؛    
چه کتاب‌هایی درباره زیارت حضرت فاطمه زهرا (س) نوشته شده است؟
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کتاب «مشکات ولاء: در فضائل و مقامات ذکر مصیبت و زیارت حضرت زهرا (ع)» اثر علی جعفری هرستانی در انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شد.

به گزارش مرآت، کتاب های متعددی به زبان فارسی درباره حضرت فاطمه زهرا ( س ) نوشته شده اند و هر کسی از زاویه ای به مقام این بانوی بزرگ اسلام پرداخته است. یکی به معرفی شخصیت حضرت فاطمه ( س) می پردازد و دیگری به بعد دیگری از ابعاد وجودی این حضرت اشاره می کند. در اینجا کتابی را معرفی می کنیم که متفاوت تر از کتاب های دیگر نوشته و برای نخستین بار در سال ۹۷ منتشر شده است. کتاب « مشکات ولاء: در فضائل و مقامات ذکر مصیبت و زیارت حضرت زهرا (ع) » اثر علی جعفری هرستانی در انتشارات بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق ( ع ) منتشر شد و در سال ۹۸ به چاپ دوم رسید.

کتاب هایی که به زیارت حضرت فاطمه زهرا ( س ) می پردازند

کتاب «مشکات ولاء: در فضائل و مقامات ذکر مصیبت و زیارت حضرت زهرا (ع)» شرحی مختصر بر گام‌های پنج‌گانه سلوک توحیدی و قرب الهی بر اساس زیارت حضرت زهرا (س) است و به بیان فضائل و مقامات ذکر مصیبت بر آن حضرت می‌پردازد. متن کتاب برگرفته از مجموعه سخنرانی‌های آیت‌الله «سید محمدمهدی میرباقری» در سال‌های ۱۳۹۲ - ۱۳۹۴ به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) است.  

منطق کلی کتاب سلوک توحیدی و قرب الهی براساس سیر در وادی ولایت اهل بیت (ع) و از طریق زیارت و بلای ایشان است که استاد گرانقدر، در شرح زیارت مختصر و پرمغز حضرت زهرا (س) بیان فرموده اند و این کتاب براساس آن تنظیم و پس از ترتیب سرفصل‌ها  بر این اساس، سیر کلی محتوای آن به استاد معظم ارائه شده است.

از کتاب های دیگری که به موضوع زیارت حضرت فاطمه زهرا (س ) می پردازد، کتاب زیارت مهتاب شرح زیارت حضرت فاطمه زهرا ( س) نوشته مهدی خدامیان آرانی  است. کتاب به موضوعاتی چون معرفت و شناخت حضرت فاطمه (س)،شرح زيارت حضرت فاطمه (س)،بيان مظلوميت حضرت فاطمه (س)،سبك زندگی  فاطمی و  حجاب و عفاف فاطمی می پردازد. این کتاب  سال ۹۶ در انتشارات بهار دل ها منتشر شد.

در این کتاب  می‌خوانیم:‌
سلام بر تو اى مادرِ مهربانى ها! سلام بر تو اى بانوى کرامت!
خودت مى دانى که چقدر دوست دارم این سخن را تکرار کنم: «اگر عشق تو نباشد، به چه کار آید زندگى من؟». به راستى که عشق تو، معناى زندگى من است.
مهر تو، تنها سرمایه من است. وقتى که اشک در دیده هایم مى نشیند، دست به دعا برمى دارم و اوّلین دعایم این است: «خدایا! هر چه را از من مى گیرى، بگیر، امّا عشق به فاطمه (علیها السلام) را از من مگیر!». من به خوبى مى دانم که عشق تو، راز خلقت هستى است.

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه