دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی استان سمنان خبر داد؛    
پیگیری ۶۹ پرونده تخریب ورفع تصرفات در استان سمنان
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
سرهنگ علیرضا ابوطالبی گفت: آمار تخریب تصرف اراضی در سال جاری نیز تا به امروز ۶۹ مورد با ۵۹ هکتار مساحت است.

به گزارش مرآت ،سرهنگ علیرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان با اشاره به اینکه آمار تخریب تصرف اراضی در سال جاری تا کنون ۶۹ مورد با ۵۹ هکتار مساحت است گفت: سال گذشته ۶۸ مورد تخریب و تصرف اراضی مرتعی و جنگلی با مساحت ۸۱ هکتار در این یگان پیگیری شده است.

او افزود: سال گذشته ۲۳۹ فقره پرونده در زمینه مواد قانونی حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی تشکیل شده است که این آمار طی سال جاری تا به امروز به ۹۵ فقره رسیده است.

سرهنگ علیرضا ابوطالبی با بیان اینکه گزارش‌های مردمی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است، تصریح کرد: با سامانه مردمی ۱۵۰۴ از ابتدای سال جاری تا به امروز ۷۳۰ تماس گرفته شده که از میان این تماس‌ها ۶۴۵ تماس عملیاتی بوده و مابقی تماس‌ها غیر مرتبط و یا راهنمایی بوده است.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی استان سمنان در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ۹ مورد اجرای احکام قضایی خلع ید با بیش از ۲۰ هکتار مساحت را داشته‌ایم، ابراز داشت: حفاظت از اراضی ملی از اولویت‌های اصلی این اداره کل بوده و انجام گشت، کنترل و نظارت شبانه‌روزی نیرو‌های یگان حفاظت به منظور حفظ و حراست از عرصه‌های ملی از مهم‌ترین اقدامات این اداره در زمینه حراست از عرصه‌های ملی است.

او بیان کرد: به منظور اجرای منویات مقام معظم رهبری، یگان حفاظت اداره کل در صورت مشاهده هرگونه تصرف و تجاوز به اراضی ملی با صدور اخطاریه مبنی بر رفع تصرف، در صورت عدم تمکین با تشکیل پرونده قضایی، متخلفین را به مراجع قضایی معرفی خواهد نمود.

سرهنگ ابوطالبی با اشاره به اهمیت تعامل و مشارکت مردمی در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی ادامه داد: از هم استانی‌های عزیز، تقاضا می‌شود که به منظور جلوگیری از تصرف و تخریب غیرقانونی اراضی ملی و حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی، که طبق اصل ۵۰ قانون اساسی وظیفه و رسالتی عمومی و همگانی است، مأموران یگان حفاظت را یاری کنند و موارد مشکوک را با شماره تماس ۱۵۰۴ در میان بگذارند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی استان سمنان تاکید کرد: با توجه به وظیفه محوله قانونی مبنی بر حفاظت و حراست از عرصه‌های منابع طبیعی و دولتی، تمامی سعی و تلاش این اداره کل و واحد‌های تابعه در جهت حفظ و صیانت از این منابع عظیم معطوف بوده و از عموم هم استانی‌های عزیز تقاضامندیم در حفظ و حراست از این انفال که موهبت الهی میباشد با نیرو‌های یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان همکاری نمایند.

انتهای پیام / 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.