دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

    
پورشیب: در مجموعه کاراته وطن‌فروش و خائن نداریم/ به مسابقه و تمرین اعتیاد دارم
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
کاپیتان تیم ملی کاراته با ابراز رضایت از شرایط فدراسیون کاراته تأکید کرد، مجموعه این رشته ورزشی در کشورمان وطن‌فروش و خائن ندارد.

 به گزارش مرآت ذبیح‌الله پورشیب، درباره برگزاری هفتمین مرحله اردوی تیم ملی کاراته اظهار داشت: خدا را شکر مرحله هفتم اردو نیز با انجام تمرینات خوب زیر نظر کادر فنی به پایان رسید. در این اردو تمرینات بابرنامه‌ای را انجام دادیم و تیم ما منسجم بود و پس از پایان این اردو منسجم‌تر شد. هر چه به مسابقات نزدیک‌تر می‌شویم، تمرینات‌مان جدی‌تر می‌شود و شرایط‌مان از لحاظ بدنی و روحی و روانی عالی است.

وی درباره شرایط خود هم تصریح کرد: من در این مدت خوب تمرین کردم و تمام تلاش و انرژی‌ام را می‌گذارم تا در مسابقات پیش رو نتایج دلخواه را به دست بیاورم. اولین رویداد ما نیز کاراته وان ترکیه است و قرار است در حال حاضر این مسابقات برگزار شود. حضور در کاراته وان ترکیه برای کسب آمادگی روحی و روانی بیشتر برای حضور در کاراته وان مراکش است که این رویداد برای ما خیلی مهم است. کاراته وان ترکیه با توجه به دوری یک ساله از مسابقات می‌تواند محک خوبی برای ما باشد.

کاپیتان تیم ملی کاراته با اشاره به دلتنگی ملی‌پوشان برای حضور در مسابقات رسمی گفت: به شخصه چندین سال است که در سطح اول کاراته دنیا مبارزه می‌کنم و حضور دوباره در مسابقات فارغ از هر نتیجه‌ای لذت‌بخش است. برای یک مبارز سخت‌ترین چیز این است که آماده مبارزه باشد، اما مبارزه نکند. به شخصه به مبارزه و تمرین اعتیاد دارم و همیشه احتیاط را کنار گذاشته‌ام. همه می‌دانند که هیچ وقت در تمرینات غیبت نمی‌کنم و کم نمی‌گذارم.

پورشیب خاطر نشان کرد: یک کارمند اداری نیز در طول سال برای استراحت و ریکاوری به مسافرت می‌رود، اما 15 سال است که عضو تیم ملی هستم  و حتی یک هفته نیز مرخصی نگرفتم. فکر می‌کنم این یک رکورد برای یک ورزشکار ملی‌پوش در تاریخ باشد. نمی‌گویم کار خوبی است، اما با آسیب‌دیدگی نیز تمرین کردم و همیشه اعتقاد داشتم تا زمانی که دو پا و دو دست دارم، تلاش می‌کنم از آنها استفاده کنم.

وی راجع به انتقاداتش به برگزاری مسابقات سوپر لیگ کاراته گفت: در ابتدا باید از فدراسیون کاراته برای تلاش و فراهم کردن شرایط برگزاری مسابقات سوپر لیگ تشکر و قدردانی کنم. با توجه به اینکه در طول یک سال اخیر هیچ مسابقه داخلی نداشتیم، برگزاری مسابقات سوپر لیگ برای همه جذاب بود. بچه‌های تیم ملی با وجود اینکه مسابقات سوپر لیگ محک جدی برای ما نبود، اما به حضور در این رقابت‌ها و قرار گرفتن در جو مسابقات نیاز داشتند.

دارنده دو مدال برنز جهان افزود: از طرفی کاراته‌کاهای زیادی منتظر برگزاری یک مسابقه و رقابت بودند و فدراسیون با تلاش زیاد شرایط برگزاری سوپر لیگ را فراهم کرد و  ما قدردان آنها هستیم که با برگزاری مسابقات انرژی دوباره‌ای به کاراته تزریق کردند. مسئولان سازمان لیگ نیز حرکاتی برای خوب برگزار کردن لیگ انجام داده بودند، اما متأسفانه شرایطی به وجود آمد که مشخص کرد مسئول سازمان لیگ هنوز تجربه کافی ندارند که از گذشته درس بگیرند. در سالن کبکانیان ما جای گرم کردن نداشتیم که اصل کار یک ورزشکار برای حضور در تاتامی است.

پورشیب یادآور شد: اگر ورزشکار بدون گرم کردن آسیب ببیند، مسئول سازمان لیگ پاسخگو خواهد بود؟ در حین مسابقات نیز اتفاقاتی افتاد که جالب نبود و به خاطر یک مسابقه در حالی که روی تاتامی دیگر مبارزه بود، جریان برق قسمتی از سالن را قطع کردند و عین خیال‌شان هم نبود! این اتفاق به بازیکنانی که روی تاتامی دیگر در حال مبارزه بودند، بی‌احترامی بود. کاراته باید سالن اختصاصی داشته باشد و مسئولان ورزش کشور باید این سالن را در اختیار کاراته با توجه به جمعیت زیاد این رشته بگذارند. ما همه جوره از مسئولان ورزش کشور خواهش کردیم و امیدوارم مسئولان ورزش این را ببینید که ما هر سال خانه به دوش هستیم و در یک سالن مسابقات خود را برگزار می‌کنیم. اتفاقی که در شأن، شخصیت و احترام کاراته نیست.

دارنده یک طلا و یک برنز بازی‌های آسیایی در واکنش به انتقادات به عملکرد طباطبایی گفت: کاری به حواشی ندارم و هیچ وقت اهل حواشی نبودم و تلاش کردم همیشه واقعیت‌ها را بگویم. طباطبایی در این مدت تلاش زیادی را انجام و امکانات مناسبی را فراهم کرده است و انصاف نیست که بگویم طباطبایی در این مدت تأثیر نداشته است، بلکه تأثیر زیادی روی نتایج ما داشته است. از زمان حضور ایشان تمام بازیکنان در آرامش هستند و این آرامش در کادر فنی و بازیکنان قابل مشاهده است. خدا را شکر در حال حاضر فدراسیون ما فدراسیون سالمی است.

وی در پایان به تسنیم اظهار داشت: طباطبایی انسانی شریف، درستکار و خوش اخلاق است و همه کاراته‌کاها ایشان را دوست دارند و قطعاً اگر ضعفی بود ما می‌گفتیم. با وجود شرایط سخت، رئیس فدراسیون کاراته در حال مدیریت شرایط است و من از طرف خودم و بازیکنان قدردان ایشان هستم. کاراته در مسیر موفقیت قرار گرفته است و نباید با توجه به زحمات زیادی که کشیدیم از این مسیر خارج شویم. خدا را شکر در حال حاضر در مجموعه کاراته آدم وطن‌فروش و خیانتکار نمی‌بینیم. تمام رؤسای قبلی آدم‌های خوبی بودند و برای‌شان احترام زیادی قائلم، اما طباطبایی تلاش بیشتری انجام می‌دهد و توانسته در حد شأن و منزلت تیم ملی با بچه‌ها رفتار کند.

تسنیم

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.