شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان:
پنج روستای سمنان از آبرسانی با تانکر بی نیاز می شود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: پنج روستا در شهرستان های شاهرود، دامغان و آرادان سال 98، با تخصیص به موقع اعتبار و اجرای طرح انتقال، از مدار آبرسانی با تانکر خارج می شود.

به گزارش مرآت، منصور کشاورزیان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: چالش کم آبی در مناطق روستایی سمنان در سال های گذشته یکی از چالش های اساسی بود که با درایت دولت تدبیر و امید اکنون در بیش از 88 درصد روستاهای استان این مشکل برطرف شده است. 
وی با بیان اینکه تلاش برای رفع چالش کم آبی در تعدادی از روستاهای شرق استان سمنان ادامه دارد، گفت: امسال سه روستا در منطقه خارتوران شاهرود از مدار آبرسانی با تانکر خارج می شود. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان ادامه داد: در زمان اوج مصرف آب در سال 92 به بیش از 50 روستای استان با تانکر آبرسانی می شد که این رقم در سال 98 به کمتر از 10 روستا رسیده است. 
کشاورزیان با اشاره به چالش کم آبی و مهاجرت از مناطق روستایی سمنان، افزود: با تخصیص به موقع اعتبار و دغدغه مندی نسبت به رفع مشکلات مناطق محروم می توان برای توسعه و آبادانی استان گام برداشت. 
وی تصریح کرد: در صورت رفع مشکلات زیرساختی، ظرفیت های اقتصادی روستاهای استان سمنان ویژه است و تولید محصولات راهبردی و اشتغال پایدار با حمایت از روستاییان امکانپذیر است. 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان سمنان گفت: برنامه ریزی اصلی این شرکت رفع مشکل کم آبی در تمامی روستاهای استان است که با تلاش دولتمردان این مهم محقق می شود. 
از مجموع 400 روستای سمنان بیش از 284 روستا بالای 20 خانوار جمعیت دارد که با استفاده از 133 حلقه چاه، 91 دهنه چشمه و 15 رشته قنات تامین آب می شود. 

ایرنا

انتهای پیام/ م

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه