تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

استاندار سمنان در جلسه شورای اداری:    
وظیفه مجریان انتخابات، رعایت اصل بی طرفی است/ مدیران استان از سفرهای غیرضرور بپرهیزند/ شهرداری ها در ایجاد کمپ های ترک اعتیاد مشارکت کنند
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
استاندار سمنان با ابراز تاسف از آمار ردصلاحیت شدگان گفت: متاسفانه نسبت به دوره قبل که ۵۶درصد ردصلاحیت شدند، در این دوره حدود 8 درصد افزایش ردصلاحیت را شاهد بودیم.

به گزارش خبرنگار مرآت، علیرضا آشناگر استاندار سمنان در جلسه شورای اداری استان سمنان با اشاره به وقایع روزهای اخیر گفت: مردم کشور شاهد چند رویداد تلخ بودند، اول شهادت سردار سلیمانی که سرباز و محبوب دل نه فقط مردم ایران بلکه مردم منطقه بود و سپس جان باختن برخی تشییع کنندگان پیکر شهید سلیمانی که از خداوند برای جان باختگان طلب رحمت و مغفرت داریم.

آشناگر در ادامه گفت: رویداد تلخ دیگر سقوط هواپیما در پی خطای انسانی بود که مسئولان گزارش دادند و حسب دستور رهبری بررسی‌های لازم را خواهند داشت. متاسفانه ۱۷۶ نفر در این حادثه جان باختند و برای خانواده‌هایشان طلب صبر داریم. امیدواریم این غم و اندوه با گشایش درسرنوشت مردم و همراهی ملت با اسلام و انقلاب برطرف شود.

وی با اشاره به حادثه سیل در سیستان و بلوچستان اظهار کرد: خشکسالی در سالهای گذشته مردم را آزرده خاطر کرد، سال گذشته نزول رحمت الهی کمک‌های خوبی کرد اما امسال موجب بروز سیل هم شد. مسئولان نهایت کمک درامدادرسانی را داشته باشند و استان سمنان نیز آمادگی کمک را دارد.

استاندار سمنان در تشریح آثار و پیامدهای شهادت سردار سلیمانی گفت: بعداز ترور شهیدسلیمانی، پاسخ به دولت آمریکا مطالبه مردم نه بعنوان جنگ بلکه بعنوان انتقام و قصاص بود. یک مقام رسمی توسط یک دولت ترور شد و اگر پاسخ داده نمی شد ممکن بود با تبدیل به یک رویه خطرناک صلح منطقه را بخطر بیندازد و یک کشور به خود اجتزه دهد هرعنصری که از کشورش دفاع می‌کند را حذف کند که این سیلی محکم زده شد.

آشناگر تصریح کرد: بعداز جنگ جهانی تنها دولتی بودیم که به پایگاه نظامی آمریکا حمله کرد و مسئولیت آن‌را پذیرفت که به لطف خدا تبدیل به یک پیروزی شد، نه از لحاظ حجم خسارت، بلکه شکست هیمنه آمریکا در منطقه و جهان پیروزی اصلی بود.

وی همچنین تاکید کرد: واکنش ایران در این پاسخگویی واکنشی سریع و دقیق و غافلگیرکننده بود و آمریکا علی رغم تکنولوژی بالا نتوانست از آن ضربات جلوگیری کند.

استاندار سمنان با بیان اینکه هدف آمریکا در این ترور شاید ایجاد ترس و رعب و وحشت در محور مقاومت باشد اظهار کرد: پیامد جدی ترور سردار سلیمانی این بود که به مردم منطقه بجای ترس، خشم و انتقام تزریق شد. در عراق به دنبال این بودند که چهره ایران را مخدوش کنند اما دیدید که چه تشییع شکوهمندی صورت گرفت. این تشییع با شکوه نشان می‌داد که مردم نترسیدند بلکه از تجاوز و جنایت یک کشور خشمگین و عصبانی هستند.

آشناگر تهدیدهای مکرر ترامپ را از خطاهای وی دانست و افزود: یکی از تهدیدهایی که موجب سرافکندگی اپوزوسیون شد، تهدید به انهدام سایت های فرهنگی بود که نشان میداد آن ها با فرهنگ ما مشکل دارند. این اقدام از مصادیق جنایت جنگی است و با این تهدیدات در کنار گروه‌هایی مثل داعش قرار گرفتند. کشوری مثل آمریکا که خودرا منجی مردم برای رسیدن به دموکراسی معرفی می‌کند، توهین به تاریخ ملت باعث رسوایی او شد.

وی همچنین اضافه کرد: هیات حاکمه آمریکا نشان داد که نه تنها در سیاست خارجی دچار آشفتگی است، بلکه در برخورد با کشورها در ارتباط نظامی فاقد دکترین است. اقدامات هیجانی ناشی از بی‌خردی و لابی گری صهیونیست که رئیس جمهور یک کشور را به خطاهای فاحش کشاند.

استاندار سمنان با بیان اینکه آمریکا میخواست مردم را با جنگ روانی و تحریم ها پراکنده کند گفت: مردم ما  متحدتر و منسجم‌تر مقابل زیاده خواهی های آمریکا ایستادند. یکی از پیامدهای این وقایع، حساس کردن مردم و بالابردن آکاهی و شناخت مردم نسبت به اهداف آمریکا بود. چیرگی بر چاهای نفت منطقه هدف آمریکا بود، انها نیامده بودند که برودند اما دیدید که عراق رای به خروج آمریکا داد و دولت‌های منطقه هم باید ریشه این جرثومه را بکنند.

آشناگر افزود: این نوع اقدامات آمریکا، رای دهندگان آمریکا و کنگره را هم حساس کرد و ناگزیر شد اختیارات ترامپ را محدود کند. حمله به شخصیت‌ها می‌تواند ترامپ را در استیضاح با مشکل روبرو کند چرا که او نتوانست اعضای کنگره و رسانه‌ها را قانع کند.

وی با اشاره به موضوع انتخابات مجلس در استان سمنان از تایید صلاحیت 37 درصد از داوطلبان خبر داد و گفت: در انتخابات مجلس استان، ۱۵۸ نفر ثبت‌نام کردند، که در هیاتاجرایی ۲نفر رد شدند. در ادامه 15 نفر انصراف داده، ۵۳نفر تایید و۹۰نفر هم رد یا عدم احراز صلاحیت شدند.

استاندار سمنان با ابراز تاسف از آمار ردصلاحیت شدگان گفت: متاسفانه نسبت به دوره قبل که ۵۶درصد ردصلاحیت شدند، در این دوره حدود 8 درصد افزایش ردصلاحیت را شاهد بودیم. البته یک مرحله دیگر بررسی ها باقی مانده و در مرحله بعد افرادی که رد شدند می توانند شکایت خودرا اعلام کنند.

آشناگر در ادامه گفت: امیدواریم با وسعت نظر شورای نگهبان، به افراد و عناصری که دارای ایده‌ها و برنامه هستند فرصت حضور داده شده و به صحنه برگردند.

وی مشارکت حداکثری را مطالبه نظام عنوان کرد و افزود: مشارکت بالا با رقابت بالا ایجاد می‌شود هرچقدر حضور افراد با نگرش های متفاوت بیشتر باشد برای انقلاب مفیدتر است. امیدواریم با درک این ضرورت به بهبود فضا کمک شود.

استاندار سمنان با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی توسط مجریان انتخابات گفت: وظیفه ما بی‌طرفی کامل است، حق نداریم له یا علیه کاندیدایی مداخله کنیم و فرمانداران  بخشداران این موضوع را مدنظر قرار دهند.

آشناگر تصریح کرد: ملاک و معیار ما قانون است، وظیفه داریم بر اساس مر قانون مقدمات لازم را برای برگزاری انتخابات فراهم کنیم و فضایی ایجاد شود که مردم با خیال راحت پای صندوق های رای بیایند.

وی با بیان اینکه همه کسانی که تریبونی دارند باید کمک کنند که مبادا فضای انتخابات دوقطبی شود اظهار کرد: مرسوم است برخی کاندیداها که برنامه ای ندارند پرخاش کرده و دولت را تخریب می‌کنند، برخی هم بهترین برنامه‌هارا در حد شعار می دهند اما در عمل توان اجرای آن را ندارند.

استاندار سمنان خطاب به کاندیداها گفت: باید فضایی آرام ایجاد شود تا مردم وارد فضای دوقطبی صوری و اختلافات منطقه‌ای نشوند.

آشناگر بر ضرورت هوشمندسازی فعالیت های اداری و توجه به دولت الکترونیک تاکید کرد و گفت: از سیاست‌های تهاجمی دشمن هکهای سایبری است که باید به آن توجه ویژه شود.

وی با اشاره به لزوم کاهش سفرهای غیرضروری مدیران گفت: یکی از فواید هوشمندسازی فعالیت های اداری، قطع سفرهای غیرضروی مدیران است و بااستفاده از ویدئو کنفرانس این زمینه فراهم است. همه دستگاه‌ها برای برقراری ارتباطات سریع و آسان تلاش کنند. مدیران استانی سفرهای شهرستانی را بیستر کنند و با فرمانداری‌ها ارتباط بیشتری داشته باشند. 

استاندار سمنان خواستار توجه مسئولان  به فضاهای فرهنگی و اجتماعی شد و افزود: شما از طرف مردم مسئولیت پیدا کرده اید و باید به خواسته های مردم توجه کنید. شهرداران و شوراها نیز به مطالبات مردم توجه کنند. 

وی با بیان اینکه یکی از این درخواست ها، پاکسازی فضای شهرها از معتادان متجاهر است اظهار کرد: ایجاد کمپ های ترک اعتیاد در دستور کارقرار دارد، براساس دستور مقام قضایی، معتادان تا زمانیکه از اعتیاد پاک شوند باید چندماه در کمپ ها نگهداری شوند  و شهرداری‌ها نیز در ایجاد کمپ ها کمک کنند.

استاندار سمنان با تاکید بر شاداب سازی فضای شهری گفت: شهرداران در باطراوت کردن محیط شهری تلاش کنتد. استان سمنان منطقه ای کویری است و نیاز به شادابی دارد. شهر باید ترکیبی از المان‌های فرهنگی و مبلمان مناسب باشد.

انتهای پیام/ن

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه