تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

پیشخوان روزنامه ها

تصاویر شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

آخرین اخبار

    در حال تکمیل/
وزیر ارشاد: پاسخ به دغدغه فرهنگی رهبری سیاست دولت است/لایحه «خانه هنر» به مجلس فرستاده می‌شود
نخستین نشست خبری سید رضا صالحی امیری، وزیر ارشاد آغاز شد.

به گزارش مرآت  به نقل از نسیم آنلاین، نخستین نشست خبری رضا صالحی امیری ، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، صبح امروز در سالن شورای فرهنگ عمومی آغاز شد.

صالحی در این نشست در مورد همه مسائل حوزه فرهنگ صحبت می کند و به سولات خبرنگاران پاسخ خواهد داد.

صالحی امیری در ابتدای نشت با تسلیت ایام فاطمیه گفت: تقریبا صد روزی از حضور بنده در ارشاد می گذرد و حسب وظیفه باید گزارشی از حضورمان عرض کنم.

وی افزود: سیاست هایی که در این دوره اعلام کردیم و به ان وفاداریم؛ سیاست هایی نظیر: حفظ ثبات و ارامش در فضای فرهنگی، تا این ثبات نباشد نمی شود کار فرهنگی انجام داد.

صالحی امیری تاکید کرد: نکته دوم گفتگوی فرهنگی است برای اینکه بتوانیم در کشور به یک اعتلای فرهنگی برسیم به این گفتگو احتیاج داریم؛ به همه نهله های فکری و فرهنگی باید احترام بگذاریم

وی افزود: هدف گفتگو ایجاد فضای عقلانی است، ما همچنین می خواهیم دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ را برطرف کنیم و این سیاست دولت است.

صالحی امیری ادامه داد: در حال نهایی کردن لایحه جامع نظام رسانه ای به دولت هستیم؛ همین سازمان را در حوزه هنر هم پیگیری می‌کنیم، خانه سینما، خانه تئاتر و خانه موسیقی از جمله اعضای این خانه است؛ لایحه خانه هنر به مجلس فرستاده می شود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص کنسرت شجریان گفت: همه ما ارزوی سلامتی برای ایشان داریم،ان چیزی که فکر می کنم در حال حاضر مهم است، سلامت ایشان است.

وی درباره ارسال آثار موزه هنرهای معاصر گفت: قرار بود یک گالری در موزه هنرهای برلین انجام شود، یک ابهام حقوقی داشت و فعلا در دستور کمیسیون فرهنگی دولت قرار دارد؛ هیچ گونه اعمال فشاری نبوده است و این کمیسیون تصمیم می گیرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره بودجه تئاتر گفت: تئاتر هنر بسیار اصیلی است که تاریخ طولانی دارد، اصحاب تئاتر در کشور گسترده هستند، تمروز صبح براساس گزارش معاونت هنری، ١٤٠ تئاتر به روی صحنه رفته است. بودجه تئاتر را در سال ٩٦ دوبرابر می کنیم.

وزیر ارشاد درباره بحث سخت گیری نکردن در حوزه نشر که چند روز پیش در برنامه ای اعددم کرده بود، گفت: ما با هر گونه سخت گیری در همه حوزه های فرهنگ و هنر مخالفیم. حوزه فرهنگ و هنر از جنس گفتگو است؛ اما این به معنای عدم نظارت نیست.

وی افزود: بیش از ٥٦ مورد نظارت در حوزه کتاب ذاشتیم، که این ها تشویق خشونت می کردند و یا شاید مسائل تفرقه انگیز بودیم اما تعداد این کتاب ها در مقابل کتاب های مجوز گرفته بسیار کم بوده است.

صالحی امیری درباره جشنواره سی و پنجم فیلم فجر گفت: این جشنواره یک رقابت است، نباید به حاشیه ها توجه کرد؛ اعمال عدالت در همه تصمیم گیری ها وجود داشت؛ بنده به عنوان وزیر با هیچ گونه از داوران صحبت نکردم؛ در هفته اتی برندگان سیمرغ و هیئت داوران و عوامل برپایی جشنواره را دعوت کرده ایم که تشکری از آنها داشته باشیم.

انتهای پیام

"شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان"

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه