دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

آخرین اخبار

سرپرست هیات شنای استان سمنان در گفتگو با مرآت؛ 
ورزش‌های آبی در اثر شیوع کرونا آسیب زیادی دید/ عدم فعالیت ورزش های آبی حتی در روزهای آبی کرونایی
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
حجت الله یحیایی با بیان اینکه ورزش‌های آبی در اثر شیوع کرونا آسیب زیادی دید، گفت: مجموعه های آبی همچنان تعطیل است و بازگشایی مجدد انها ریسک بالایی دارد.

به گزارش خبرنگار مرآت، کرونا بلایی که یک سالی است از آمدنش به کشور می گذرد که علاوه بر زمینگیر کردن اقتصاد جامعه با تعطیلی فضاهای ورزشی و استخرها تمامی فعالیت های ورزشی را در جامعه تحت تاثیر خودش قرار داده است.

حجت الله یحیایی سرپرست هیات شنای استان سمنان در رابطه با مشکلات شناگران و ورزشکاران رشته های آبی استان با خبرنگار مرآت گفت و گو کرد.

وی درخصوص بازگشایی مجدد استخرها گفت: مجموعه های آبی همچنان تعطیل بوده و بازگشایی مجدد آنها منوط به اجازه ستاد ملی کرونا است.

سرپرست هیات شنای استان تصریح کرد: بازگشایی مجدد استخرها با توجه به شرایط شکننده کرونا در کشور و امکان اوج گیری مجدد کرونا ریسک بالایی دارد. 

یحیایی با اشاره به اینکه ورزش های آبی جزء ورزش های  پربرخورد هستند، افزود: ستادملی کرونا با توجه به  وضعیت رنگ بندی  شهرها  و نوع فعالیت های ورزشی مجوز فعالیت را صادر می کند. 

وی در ادامه اظهار کرد: در همین راستا اداره ورزش و جوانان استان به دلیل اینکه فعالیت در باشگاهها  به صورت فردی انجام می شود و امکان ضدعفونی تجهیزات و وسایل وجود دارد، اجازه بازگشایی داده است، اما به دلیل ارتباط نزدیک بین ورزشکاران در استخرها امکان بازگشایی وجود ندارد.

یحیایی با اشاره به اینکه پس ازگذشت یک سال از شیوع ویروس کرونا در کشور وعدم  فعالیت ورزشکاران  آبی در این مدت بیان کرد: طی مکاتبات صورت گرفته با فدراسیون در تلاش هستیم تا حداقل یک استخر را با شرایط  بهداشتی مناسب جهت تمرین ورزشکاران مهیا کنیم تا عقب ماندگی های خود را جبران و برای مسابقات آماده شوند.

سرپرست هیات شنای استان ضمن اشاره به اینکه ورزشکاران، مربیان و مالکین استخرها در این مدت به شدت  دچار ضررو زیان مالی شده اند، خاطر نشان کرد: این افراد جهت ثبت نام در سامانه کارا و دریافت تسهیلات به فدراسیون معرفی شده اند، اما به دلیل نداشتن درامد مناسب در این مدت قطعا در بازپرداخت تسهیلات هم دچار مشکل می شوند. 

وی با بیان مشکلات هیات شنای استان، درمورد وضعیت این روزهای ورزشکاران اظهار کرد: به دلیل تغییر و تحولات در هیات شنا تاکنون هیچ بانک اطلاعاتی از ورزشکاران نداریم و ارتباط  ما با آنها به جزدر موارد محدود کاملا قطع است و در تلاش هستیم تا از طریق فراخوان های صورت گرفته در فضای مجازی اطلاعات ورزشکاران را جمع آوری و با آنها مجدد ارتباط  برقرار کنیم.

یحیایی از برگزاری انتخابات هیات شنای استان طی 2 ماه آینده خبر داد و افزود: از تمام پیشکسوتان، مربیان و توانمندان درخواست می کنم در این انتخابات شرکت و فردی که از توانمندی و صلاحیت لازم برخوردار است  را به عنوان رییس هیات شنای استان انتخاب کنند.

سرپرست هیات شنای استان خاطرنشان کرد: امیدوارهستیم هرچه زود تر سایه این ویروس منحوس از کشور برداشته و شرایط  به حالت قبل بازگردد زیرا بسیاری از مسائل روحی و روانی و افسردگی های موجود در جامعه به دلیل بی تحرکی و نبود فعالیت های ورزشی است و باید با ایجاد دوره های باز اموزی ازاین فرصت استفاده کرده و جهت توانمند سازی ورزشکاران و مربیان اقدام شود.

انتهای پیام/

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.