تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت

طراحی انواع نرم افزار های کنترل صنعتی

دیدگاههای اخیر

شبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنانشبکه اطلاع رسانی مرآت استان سمنان

تصویر روز

فروش محصولات نیروگاه خورشیدی

آخرین اخبار

    
نمایش برگزیده جشنواره تئاتر استانی در سمنان به روی صحنه می‌رود
تصاویر خبری استان سمنان با شبکه اطلاع رسانی مرآت
نمایش برگزیده جشنواره تئاتر استان سمنان با نام «کسی مدام مرا می خواند» نوشته اکبر یادگاری و کارگردانی محمد علی دانشگر ۲۵ آبان جاری تا یکم آذرماه آینده در دو سانس در تئاتر شهر سمنان به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش مرآت، کارگردان نمایش «کسی مدام مرا می خواند» گفت: این نمایش نگاهی در مورد اندیشه حسین ابن منصور حلاج و چگونه به قتل رسیدن این عارف در بین قرن دوم و سوم هجری قمری دارد و نگاه و نگارش  نویسنده و علاقه شخصی به این عارف باعث شد که این نمایش را آماده اجرا کنم .

محمد علی دانشگر با بیان تفاوت های بنیادی  تئاتر و نمایش افزود: هر تئاتری می‌تواند نمایش باشد ولی هر نمایشی تئاتر نیست ، راهپیمایی و سیرک یک نوع نمایش است و  راهپیمایی در جهت حمایت یا اعتراض و سیرک قابلیت و قدرت نمایشی دارد   اما تئاتر رویدادی است که دارای قصه با ساختاری متشکل از نیروی خیر و شر و قهرمان و ضد قهرمان است  که گره و گره گشایی را نیز با خود به همراه دارد ولی در پرده خوانی و نقالی نیز  چنین نیست ، زیرا فاقد متن  است و دارای خط داستانی و روایتی ساده است .

وی  اضافه کرد: در نمایشنامه های کلاسیک همیشه صفات عالی بشر  بر صفات پست پیروز می‌شود و با توجه به تعاریفی که بیان شد و با بیان شعر گونه نمایشنامه و نگاهی که بنده به عنوان کارگردان در اجرا داشته ام این اثر هنری خود  را یک تئاتر کلاسیک ایرانی می دانم.

دانشگر با بیان اینکه در سال ۱۳۸۷ با نمایش گفت و گوی تمدن ها به کارگردانی نیما صالحیان وارد تئاتر شده ام گفت : اولین حضورم در مقام بازیگر در نمایش مردی که لب نداشت به کارگردانی سپهر دادجوی توکلی بود و از سال ۱۳۹۲ کارگردانی را با نمایش افسانه ماهی آغاز کردم  و پس از آن تا کنون به کارگردانی نمایش های برجا و دردسرها،مجلس نامه،عقاب تیز چنگال،شبهای طهران،نمایش خیابانی اکومن،هزار شلاق ،نمایش خیابانی علامت و نمایش مدام کسی مرا می خواند پرداخته ام .

دانشگر،سیدمهدی علی الحسینی ، سمانه نجار بازیگران و علی قربانزاده،آرش سیف علیان ، صادق جهان ، قاسم عابدی ، غزاله رجبی و میترا ایزدفر همسرایان این نمایش هستند .

مهدی چوبداری بعنوان دستیار کارگردان،غزاله رجبی بعنوان طراح صحنه،میترا ایزدفر بعنوان منشی صحنه،زهره افضلی بعنوان طراح لباس،امیرحسین دلارام  بعنوان طراح نور،الهام شهاب الملک فرد بعنوان طراح گریم،سهیلا شمس الدین بعنوان عکاس ،علی و فرشاد صالحیان بعنوان تصویربردار و رودین بهروان بعنوان طراح پوستر عوامل این نمایش را تشکیل می دهند.

همچنین موسیقی این نمایش توسط شهریار جعفری،هادی بندلی و وحید رحیمیان تهیه و اجرا و عبدالرضا دانشگر خواننده آن است .

مقام دوم کارگردانی،مقام دوم بازیگری مرد،مقام سوم بازیگری مرد ،مقام دوم بازیگری زن،مقام برتر طراحی صحنه،مقام برتر طراحی گریم  ، مقام برتر طراحی لباس ،مقام برتر موسیقی و نمایش برگزیده تئاتر استان سمنان از جمله مقام های کسب شده این گروه در سی امین جشنواره تئاتر صحنه ای استان سمنان بوده است.

ایرنا

انتهای پیام/ج

اضافه کردن دیدگاه جدید

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.
2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.
3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

بازگشت به ابتداي صفحه